El trimestre passat, un comprador em va reenviar un formulari de la competènciaprova de polvorització de sal amb vareta de terrainforme i vaig fer una pregunta: "Són 96 hores bones?" La meva resposta el va sorprendre: el número era la línia menys important de la pàgina. L'ASTM B117 és una pràctica operativa de cambra: indica al laboratori com fer funcionar la boira i es nega explícitament a dir-vos què significa el resultat per a la vida útil. El que realment decideix si aquest informe protegeix el vostre projecte és tot el que fa referència al recompte d'hores de la cambra: els cinc paràmetres de la cambra, la preparació de la mostra, el mètode d'avaluació, el recompte de rèpliques i l'acreditació del laboratori. Aprovo o rebutjo les proves de corrosió dels proveïdors cada mes, i aquesta guia és l'ordre de lectura exacte que utilitzo: amb els números que haurien d'aparèixer en un informe creïble, la prova documentada que les hores de polvorització salina no es corresponen amb anys i un verificador interactiu de banderes vermelles que podeu executar en qualsevol PDF que us enviï un proveïdor.
TL;DR — Llegiu l'informe en aquest ordre
- L'ASTM B117 només defineix l'entorn de prova, no l'aprovat/suspès: la mateixa norma estableix que "no prescriu el tipus de mostra de prova ni els períodes d'exposició... ni la interpretació que s'ha de donar als resultats", de manera que qualsevol informe sense criteris d'acceptació acordats pel comprador és incomplet per disseny.
- Un informe creïble indica cinc paràmetres de la cambra: solució de NaCl al 5%, 35 °C ± 2 °C, pH 6,5–7,2, una taxa d'assentament de boira d'1,0–2,0 mL/h per 80 cm² i mostres a 15–30° de la vertical; un paràmetre que falta significa que l'execució no es pot reproduir.
- Les hores de polvorització salina no es converteixen en anys de servei: un conjunt de dades de camp documentat mostra una mostra de 200 hores que va durar 20 anys a Mumbai, mentre que una mostra de 144 hores va fallar en 2 anys a Nova Delhi, una correlació de Pearson de només +0,66 fins i tot entre peces metàl·liques similars.
- En una vareta de terra amb coure, l'òxid vermell només pot provenir de l'acer exposat, de manera que on apareix l'òxid (extrems tallats, rosques, línies de traçat) indica exactament on ha fallat la capa de coure, i per això les notes de preparació de la mostra importen més que les hores del titular.
- El nostre verificador de 8 punts que trobareu a continuació qualifica qualsevol informe de proveïdor en dos minuts; qualsevol cosa que falti en paràmetres de la cambra, mètode d'avaluació o acreditació del laboratori es torna a presentar preguntes abans de l'aprovació.
Què és realment l'ASTM B117: una pràctica de la cambra, no un veredicte
El primer que comprovo en qualsevolPunta de terra ASTM B117L'informe és si el proveïdor entén el que té a la mà. El títol complet de B117 és Pràctica estàndard per al funcionament d'aparells de polvorització salina (boira), i la paraula clau és "en funcionament".Resum propi d'ASTM International de B117-19A la secció 1.2 s'estableix que la pràctica «no prescriu el tipus de mostra de prova ni els períodes d'exposició que s'han d'utilitzar per a un producte específic, ni la interpretació que s'ha de donar als resultats». La secció 3.2 va més enllà: «La predicció del rendiment en entorns naturals poques vegades s'ha correlacionat amb els resultats de la boira salina quan s'utilitzen com a dades independents».Com que l'estàndard només defineix la boira i es nega a definir la línia de meta, un informe que mostra hores sense criteris d'acceptació acordats pel comprador no és un resultat de prova, sinó un informe meteorològic de dins d'una caixa.
Aquesta no és una lectura marginal, i no sóc l'únic que ho diu, ni de bon tros.Butlletí tècnic de Sherwin-Williams sobre les limitacions del B117cita un article de l'SSPC de 1995 que conclou que el mètode ofereix "un mitjà ràpid però poc fiable per predir el comportament del recobriment", i assenyala que la pràctica mai es va dissenyar per comparar mostres executades en diferents cambres en condicions nominalment idèntiques. Tot i això, encara veig sol·licituds de cotització que només diuen "cal prova de polvorització salina", cosa que dóna al proveïdor un xec en blanc: trien les hores, trien l'avaluació, declaren que l'han aprovat. La correcció no costa res i ho escric a totes les sol·licituds de cotització que reviso: el comprador estableix la línia d'acceptació i el laboratori hi corre.
Els cinc paràmetres de la cambra que han d'aparèixer a la pàgina
Quan obro uninforme de prova de corrosió, Vaig directament al bloc de condicions de prova, perquè una prova de boira només és reproduïble si s'anoten cinc números. Segons els paràmetres de funcionament documentats perResum del mètode ASTM B117 de Cotec Labs, una prova de polvorització de sal neutra conforme conté una solució de clorur de sodi al 5% a pH 6,5–7,2, una temperatura de la cambra de 35 °C ± 2 °C, una humitat al voltant del 95% ± 5% i una taxa d'assentament de la boira d'1,0–2,0 mL per hora per 80 cm² d'àrea de recollida, amb mostres inclinades de 15–30° respecte a la vertical. Si un informe només mostra una durada i una foto, no puc distingir una prova conforme d'un assecador de cabells apuntant a una galleda.
| Paràmetre | Valor conforme | Què marco si falta |
|---|---|---|
| Concentració de sal | 5% de NaCl en massa (classe de 50 g/L) | Una concentració incorrecta canvia la cinètica de la corrosió; els resultats esdevenen no comparables |
| pH de la solució | 6,5–7,2 quan s'atomitza a 35 °C | La boira acidificada (pH < 6,5) és una prova diferent i més dura que es fa passar per neutra. |
| Temperatura de la cambra | 35 °C ± 2 °C | Una temperatura més alta accelera l'atac; un "rendiment" inflat a costa del comprador |
| Taxa d'assentament de la boira | 1,0–2,0 mL/h per 80 cm² | El subbutllament és la manera més fàcil de fingir llargues hores |
| Orientació de la mostra | 15–30° des de la vertical, sense contacte, sense degoteig | Les mostres planes o en contacte acumulen electròlits i s'oxiden aviat, o tard, si estan protegides. |
Com que cadascun d'aquests cinc paràmetres modifica la velocitat de corrosió, un segon laboratori no pot reproduir un informe que en omita fins i tot un, i un resultat que no es pot reproduir no es pot verificar.La mateixa ASTM adverteix a la secció 3.3 que apareix variabilitat entre diferents cambres de boira fins i tot en condicions nominalment idèntiques, motiu pel qual la mateixa secció exigeix prou rèpliques. La meva planta són tres mostres per tirada; una sola mostra polida fotografiada a l'hora 96 em parla de fotografia, no de producció.
Les hores no són anys: llegir la línia de durada amb sinceritat
L'error de lectura més costós en la qualificació de proveïdors és convertir les hores de polvorització salina en anys de servei. No hi ha cap factor de conversió, i segons la meva lectura de les dades, la situació empitjora com més s'hi mira. Un estudi de correlació de camp publicat perLa divisió de recerca de Presto GroupVaig fer un seguiment de quatre peces industrials des de la cambra fins a la instal·lació i vaig trobar això: un conjunt de compressor que va arribar a les 216 hores enmig de la boira va mostrar la primera corrosió de camp als 5 anys a la costa de Chennai; un pern d'ancoratge galvanitzat per immersió en calent que va arribar a les 200 hores va durar 20 anys a Mumbai; i un suport d'acer suau que només va aconseguir 144 hores encara va durar 2 anys a l'aire contaminat de Nova Delhi. Vaig llegir aquesta taula com ho hauria de fer qualsevol comprador: 200 hores van comprar vint anys en una ciutat, mentre que 216 hores van comprar-ne cinc en una altra. El coeficient de Pearson a les mostres metàl·liques va resultar ser de +0,66 (un senyal de classificació útil, ni de bon tros un predictor de vida útil) i es va col·lapsar a -0,16 en el moment en què es va afegir una peça pintada.
| Espècimen | Resultat ASTM B117 | Corrosió de primer camp | Entorn de camp |
|---|---|---|---|
| Conjunt de compressor (recobert de MoS₂) | 216 h fins a la major rovell vermell | 5 anys | Costa de Chennai, 25–35 °C, 65–85 % d'humitat relativa |
| Cargol d'ancoratge galvanitzat en calent | 200 h fins a la major rovell blanc | 20 anys | Bombai, 25–33 °C, 80–90% HR |
| Suport d'acer suau amb recobriment en pols | 144 h fins a la major rovell vermell | 2 anys | Nova Delhi, alta contaminació per PM2.5/PM10 |
| Panell pintat de negre mat | Passades 432 h | 5 anys (descamació) | Zona urbana de Pune, 40–65% d'humitat relativa |
La indústria ho ha dit clarament durant dècades.Revista CoatingsTech de l'Associació Americana de Recobrimentsqualifica el B117 com un "punt de referència fonamental" de 86 anys d'antiguitat per a la classificació comparativa, i adverteix que els compradors que "autocorrelacionen les hores amb la fallada de la boira salina amb la vida útil del producte" l'estan fent un mal ús, perquè l'exposició real afegeix UV, cicles humit-sec, canvis de temperatura i contaminants que una boira contínua mai reprodueix. Als informes que creuen el meu escriptori, les finestres d'exposició van des de 24 hores fins a més de 1.500 hores, depenent de l'especificació, cosa que indica com d'elàstic és el nombre.Com que la corrosió subterrània és impulsada per la resistivitat del sòl, els parells galvànics i els corrents vagants en lloc de la boira de clorur, una medalla de cambra de 500 hores gairebé no diu res sobre els 30-50 anys que necessiteu d'un elèctrode de terra.
Preparació de mostres: on els informes febles amaguen el cos
En una vareta de coure enllaçada, els forenses de corrosió són inusualment amables amb el comprador; ho dic per anys llegint mostres fallides.Com que el coure és el metall noble d'aquest parell, l'òxid vermell només pot aparèixer on l'acer està exposat, de manera que el mapa d'òxid en una mostra provada és una radiografia directa d'on la capa de coure estava trencada, porosa o pelada.És per això que tracto les notes de preparació com el paràgraf més diagnòstic de tot l'informe. Es va provar la vareta tal com està, amb els extrems tallats exposats? Es van segellar les rosques i l'extrem d'accionament amb cera o cinta adhesiva? Es va tallar la camisa fins al nucli amb un traçador? Cada elecció canvia el que demostren les hores.
Així és com interpreto les tres preparacions que veig més sovint. Una vareta tallada amb extrems exposats prova el pitjor dels casos que crea el vostre instal·lador a cada tall de camp: s'espera que hi hagi òxid vermell primerenc als extrems i no és desqualificant si la superfície cilíndrica es manté neta. Una vareta amb extrems i rosques segellades prova la pròpia jaqueta; qualsevol òxid vermell al canó ara significa forats o porositat al coure electrodepositat, cosa que és un error genuí del procés. I una mostra inscrita classificada segons la norma ISO 10289, on els resultats de les notes explicatives de Cotec Labs es presenten com un número Rp per a la protecció contra l'òxid vermell i un número A per a l'aspecte, prova la fluència de la subpel·lícula, indicant si una ratllada en servei es converteix en una taca o una ferida estructural. La nostra pròpia especificació de producte requereix que el revestiment de coure sigui completament continu "sense esquerdes, forats ni cavitats", i una corba de 90° a un radi de 100 mm sense fractura, precisament perquè la jaqueta ha de sobreviure tant a la cambra com al martell impulsor.
Executeu qualsevol informe de proveïdor a través d'aquest verificador de 8 punts
Aquesta és exactament la pantalla que aplico abans d'unverificació de la qualitat de la vareta de terrael fitxer arriba als nostres clients. Marqueu el que realment conté l'informe que teniu davant: el corrector ho puntuarà com ho faria jo.
Verificador de bandera vermella de l'informe de polvorització salina
En què aposto el nostre nom en comptes d'una foto de la cambra
L'esprai de sal es guanya el seu lloc al meu fitxer d'aprovació de proveïdors com a pantalla comparativa, mai com a base. La base és el que puc mesurar cada dia de producció a la nostra planta de Xinchang. Per al nostrevaretes de terra recobertes de coure, l'argument de la corrosió comença amb una jaqueta electrodepositada contínua d'almenys 0,254 mm amb una puresa de coure ≥99,95% sobre un nucli d'acer baix en carboni, la nostra classe de gruixvareta de terra recoberta de coure de 0,254 mmLa línia es construeix al voltant. El gruix es mapeja amb mesures micromètriques en peces mostrejades de cada lot, la rectitud es manté dins d'1 mm per metre, la resistència a la tracció és de ≥580 N/mm² i cada vareta ha de sobreviure a una flexió de 90° en un radi de 100 mm sense fractura de coure ni danys a l'enllaç: la prova que detecta els defectes de la jaqueta que una cambra de boira troba massa tard.
A tot el plevaretes de coure enllaçadesrang — diàmetres de 14,2 a 25 mm, longituds d'1,2 a 3,0 m, 50.000 peces al mes — els registres de lots cobreixen el gruix de la capa de coure, l'adhesió, els resultats de flexió i la continuïtat del recobriment, i tot plegatcategoria de vareta de terras'envia amb documentació del sistema ISO 9001. Quan un client demana proves de polvorització salina, les agraeixo, però ho cito honestament: un punt de dades comparatiu d'una sèrie definida, juntament amb la metrologia per lots que realment prediu una vida útil de disseny de 50 anys sota terra. Si el vostre lloc és costaner o químicament agressiu, demaneu-nos també la ruta de prova cíclica; preferiríem executar la prova més difícil que veure com aproveu la més fàcil.
Preguntes freqüents
Quantes hores de polvorització salina ha de passar una vareta de terra amb soldadura de coure?
No hi ha cap marca d'aprovació universal, perquè l'ASTM B117 no n'estableix cap deliberadament: la durada de l'exposició i els criteris d'acceptació pertanyen a l'especificació del comprador. A la pràctica, veig que es demanen entre 48 i 96 h per a la selecció industrial general i diversos centenars d'hores on els compradors volen una porta comparativa més estricta. L'enfocament honest és fixar primer el criteri (per exemple, sense rovell vermell a la superfície cilíndrica a les 96 h amb els extrems segellats) i després fer que tots els proveïdors tinguin la mateixa tirada. Les hores només classifiquen els proveïdors; mai certifiquen els anys.
Un resultat de la norma ASTM B117 prediu quant de temps dura una vareta sota terra?
No, i la mateixa norma ho diu: la secció 3.2 estableix que la predicció del rendiment en entorns naturals poques vegades s'ha correlacionat amb els resultats de la polvorització salina utilitzats com a dades independents. Els elèctrodes enterrats s'enfronten a la resistivitat del sòl, l'acoblament galvànic, els gradients d'humitat i els corrents de dispersió, cap dels quals es reprodueix en una boira de clorur a 35 °C. Les dades de camp avalen la precaució: els casos documentats mostren 200 hores de cambra corresponents a 20 anys de camp en una ciutat i 216 hores a només 5 anys en una altra. La vida subterrània s'argumenta a partir del gruix de la capa de coure, la continuïtat i les condicions del sòl, no a partir de les hores de boira.
Quina diferència hi ha entre la norma ASTM B117 i la ISO 9227 per a les piques de terra?
Funcionalment són bessons: tots dos especifiquen una boira neutra de NaCl al 5% a 35 °C amb un pH de 6,5 a 7,2, i un informe escrit a un generalment es pot comparar amb l'altre. L'ASTM B117 domina les especificacions nord-americanes; l'ISO 9227 domina les europees i internacionals, i l'ISO 10289 proporciona el llenguatge de classificació Rp/A per als resultats. El que busco és un informe que nomeni una norma, la segueixi completament i indiqui el mètode d'avaluació; un híbrid "provat segons la línia ASTM/ISO" sense paràmetres és un senyal d'alerta, no un compromís.
L'informe d'un proveïdor diu que "no hi ha òxid vermell a les 96 hores". Què ha demostrat això realment?
Només allò que la preparació li va permetre demostrar. Si els extrems tallats i les rosques estaven segellats, demostra que la jaqueta era contínua en aquestes mostres durant 96 h, un resultat real però modest, ja que 96 h és una pantalla industrial lleugera. Si els extrems estaven exposats, cal esperar oxidació fins i tot en bones barres, i la seva absència seria sospitosa. Sigui com sigui, l'afirmació és comparativa: permet classificar aquest proveïdor amb un altre en la mateixa tirada. El que no ha demostrat és la vida útil subterrània, la consistència de lot a lot o el rendiment al sòl; això requereix registres de gruix i, per a llocs durs, proves cícliques.
Hauria d'exigir una prova de polvorització salina a cada lot de producció?
Jo no ho faria, i dirigeixo una fàbrica. Les operacions de cambra són lentes, i una prova de boira per lot afegiria setmanes sense afegir la garantia adequada, perquè la pròpia secció de variabilitat de B117 adverteix que fins i tot cambres nominalment idèntiques discrepen. L'evidència per lot que detecta la deriva real de la producció és més ràpida i directa: mapatge micromètric del gruix del coure, proves d'adhesió i flexió en un radi de 100 mm i inspecció visual de continuïtat. Reserveu la boira salina per a la qualificació i la revalidació periòdica (anualment o després de qualsevol canvi de procés) i deixeu que la metrologia diària protegeixi els lots entremig.
Quina acreditació ha de tenir el laboratori d'assaigs?
Busqueu l'acreditació ISO/IEC 17025 amb esprai de sal dins de l'abast publicat del laboratori; a la Xina normalment està acreditat per la CNAS, internacionalment qualsevol organisme signatari de la ILAC. A continuació, feu la verificació de dos minuts que trobo que la majoria dels compradors s'ometen: contacteu directament amb el laboratori amb el número d'informe i confirmeu que ha emès aquest document per a la descripció d'aquesta mostra. Un número d'informe verificable d'un laboratori acreditat val més que un bonic PDF, i qualsevol proveïdor que confiï en les seves proves us ajudarà a comprovar-ho.
És suficient un informe B117 per a una subestació costanera o una refineria?
No per si sol. Les atmosferes costaneres i industrials afegeixen cicles humit-sec, UV i química de contaminants que la boira contínua mai toca, motiu pel qual la revisió de l'American Coatings Association recomana augmentar la polvorització salina neutra amb mètodes cíclics (variants ASTM G85, SWAAT o prohesió) i ISO 12944-9 per a l'exposició atmosfèrica. Per a la part enterrada, combineu les proves atmosfèriques amb dades de resistivitat del sòl i la documentació del gruix de la capa de coure de la vareta. Si el vostre lloc es troba dins de l'aire carregat de sal d'una costa, indiqueu-nos l'entorn a la sol·licitud de pressupost i us proposarem la ruta de prova més difícil.
Esteu revisant l'arxiu de corrosió d'un proveïdor ara mateix?
Envieu-me l'informe. Li faré la mateixa prova de 8 punts i us diré en un dia laborable què demostra, què amaga i què heu de demanar a continuació. Si necessiteu barres amb documentació de gruix i flexió a nivell de lot darrere de les dades de la cambra, la nostra línia mensual de 50.000 peces a Xinchang ja està a punt.Inicia la conversa a la nostra pàgina de contacte →
Ajudo els compradors estrangers a obtenir productes de posada a terra i protecció contra llamps de la nostra fàbrica de 17 anys d'història, incloent-hi la inspecció de qualitat, la logística i la documentació completa d'exportació. Els informes de proves dels proveïdors passen per la meva taula mensualment; aquesta guia és com els llegeixo.
Data de publicació: 07-08-2026