Produkte

Onderhoudsvrye aarding vir sonkragplase: Spesifisering van chemiese elektrodes vir PV-projekte op nutsskaal

'n Velddata-spesifikasiegids vir sonkrag-EPC-ingenieurs: hoe 4 200 chemiese aardelektrodes wat na 'n 150 MW Saoedi-FV-aanleg gestuur is, 'n weerstand van 3.1 Ω oor vyf jaar teen 1 800 Ω·cm grond gehou het - en die verkrygings-, installasie- en ouditstappe wat ons daar gebring het.

TL;DR — Vyf antwoorde van 'n werklike 150 MW chemiese elektrode-ontplooiing

  • Wat is eintlik gestuur?4 200 chemiese aardelektrodes na 'n 150 MW Saoedi-Arabiese FV-aanleg oor 'n installasievenster van 2020-2022, plus vervangingselektrodes vir die 2023-hertoets.
  • Wat het die velddata getoon?Gemiddelde padweerstand het op 3.1 Ω teen 'n 5 Ω ontwerpteiken geland, met die swakste padlesing van 4.7 Ω tydens die vyfde jaar hertoets in die droogste hoek van die skikking.
  • Watter grondband het dit geregverdig?Gelaagde opnames het 73% van die elektrodes in die 1 000-2 000 Ω·cm-band geplaas; die swakste 6% het bo 2 500 Ω·cm gegaan waar ons moes verdubbel.
  • Watter standaarde het eintlik saak gemaak? IEEE 837vir verbindings,IEC 62561-7vir die terugvulling,NFPA 70 (NEC) Artikel 690vir die PV-kant geleier, enNEMA GR-1vir die staafgeometrie.
  • Wat het misluk en wat was die oplossing?Een bondel verskaffer-verkrygde opvulling in 2022 het ons K3 ioniese stabiliteitshertoets misluk (12 van 38 monsters het >35% weerstandsvermindering verloor na 30 dae by 60°C); ons het oorgeskakel na interne samestelling en hertoets voor die volgende versending.
Figuur 1 — 'n Koperbuis-chemiese aardelektrode wat in die geboorde put by 'n nutsskaalse PV-omskakelaarblad tydens die 2021 Saoedi-aanleginstallasie laat sak word. Terugvulsel vul die ringvormige ring voordat die inspeksieput verseël word.

Hierdie artikel se velddata kom van 'n 150 MW Saoedi-Arabiese PV-aanleg wat ons in Augustus 2020 as 'n roetine-navraag bereik het. Die Madrid-gebaseerde EPC het in die tweede e-pos van prys-per-stuk na spesifikasie oorgeskakel - hul hoofingenieur het in 2018 deur 'n 50 MW-projek gegaan waar 'n verswakte staafvoorraad in jaar drie verby die raakspanningsmarge gedryf het. Wat volg, is die verkrygings-, installasie- en ouditvolgorde wat die 3.1 Ω gemiddelde / 4.7 Ω swakste / vyf jaar onderhoudsvrye bedryfsmodel opgelewer het - en die een verskaffergroep wat dit amper gebreek het.

1. Die Onderhoudsvrye Spesifikasie Wat Begin Het Met 'n Mislukte Waterstaafaanleg

Die verwysingsfout was 'n 50 MW Chileense PV-aanleg wat in 2018 in gebruik geneem is met konvensionele aangedrewe koperbeklede stange en 'n ses maande lange besproeiingsiklus. Teen jaar drie het die aanraakspanningsvenster by ses omsetterblokke bo die ontwerpmarge gedryf omdat twee geskeduleerde besproeiingsbesoeke in 2020 oorgeslaan is (COVID-reisbeperkings). Die stange het nie fisies gefaal nie – hulle het uitgedroog. Die weerstand van die blokkie het die 5 Ω-drempel op drie van die ses blokke oorskry.

Dit is die operasionele gaping wat 'n chemiese aardelektrode sluit. Ons produk is 'n koperbedekte staalkern (17,2 mm tot 25,4 mm) binne 'n 100 mm tot 150 mm geboorde annulus, teruggevul deur 'n higroskopiese verbinding - bentonietklei saamgestel met magnesiumsulfaat en 'n vogbehoudtoevoeging. Die verbinding absorbeer omgewingsvog en hou dit teen die staafoppervlak; die magnesiumsulfaat hou die onmiddellike grondvolume geleidend. Die gevolg op plantvlak is dat die aanraakspanningsvenster binne die ontwerpmarge bly vir die 25- tot 30-jaar ontwerpleeftyd, en die besproeiingsiklus val uit die bedryfs- en onderhoudsplan.

Praktiese gevolg vir verkryging.Deur "chemiese aardelektrode" in die omsetter-paddetail te skryf, word 'n vyfjaar-inspeksiesiklus in plaas van 'n sesmaande-een vereis. Oor 4 200 liggings op die Saoedi-aanleg het daardie enkele verandering ongeveer 1 800 terreinbesoeke per jaar van die EPC se O&M-voorspelling verwyder.

Vir die Saoedi-projek was die verskil tussen 'n natgemaakte staaf en 'n chemiese elektrode 'n vyfjaar-bedryfs- en onderhoudsverbintenis wat die EPC op dag een in die bate geskryf het. Sodra daardie raamwerk in plek is, word die premie per stuk 'n verdedigbare lynitem.

2. Die Grondweerstandskaart wat 4 200 Elektrodes Besluit het

Die eerlike antwoord opWanneer hou 'n chemiese elektrode op om opsioneel te weesis die grondweerstandskaart. Vir die Saoedi-aanleg het ons 'n Wenner-vierpenopname oor die 1.8 km²-reeksvoetspoor met penne op die beplande elektrodediepte (1.5 m en 3.0 m probes) uitgevoer. Die uiteensetting hieronder is wat ek gebruik wanneer 'n EPC dieselfde vraag oor 'n nuwe projek vra.

Weerstandsband (Ω·cm) Aandeel van elektrodes Wat ons gespesifiseer het
Onder ~500 0% (Saoedi-Arabiese perseel het geen grond so geleidend gehad nie) Nie van toepassing nie — skaars op droë PV-terreine.
500 tot 1 000 21% Enkele 1.5 m chemiese elektrode per kussing; gemiddelde lesing 4.2 Ω.
1 000 tot 2 000 73%(ontwerp-sentrum band) Enkele 2.4 m chemiese elektrode per kussing; gemiddelde lesing3.1 Ω.
Bo 2 000 6% (meestal die suidwestelike hoek) Verdubbel: twee 2.4 m elektrodes in 'n deltapatroon plus 'n klein oppervlakgruislaag; swakste lesing 4.7 Ω.

Die getal wat saak maak, is die weerstandslesing by die beplande elektrodediepte, nie die oppervlaklesing nie.Op die Saoedi-perseel het die oppervlak-vierpenlesing 380 Ω·cm bereik (dit sou daarop dui dat 'n aangedrewe staaf genoeg was); die 1,5 m-lesing was 1 400 Ω·cm en die 3,0 m-lesing was 1 800 Ω·cm. Sonder die gelaagde opname sou die EPC 'n bewaterde aangedrewe staafinventaris gespesifiseer het.

Waarom ons 6% van die pads verdubbel het in plaas daarvan om te verdiep.Die suidwestelike hoek lê bo 'n kalichelaag op 3.5 m wat verdere dryfwerk weerstaan. Twee stokke in 'n deltapatroon presteer beter as een dieper stok op gelaagde gronde met 'n weerstandbiedende substraat.

3. Wat "Onderhoudsvry" eintlik beteken in ons tipetoetsverslag

Die frase is bedryfstandaard maar slordig, daarom lê ons dit skriftelik neer vir elke verskeping. 'n Onderhoudsvrye chemiese aardelektrode op ons verskepingsdok het vier ingenieurseienskappe wat in die tipetoetsverslag verskyn, en die verslag is wat 'n EPC moet vra om te sien voordat die bestelling onderteken word.

  1. Higroskopiese terugvulling (perIEC 62561-7).Bentoniet saamgestel met magnesiumsulfaat (nie natriumchloried nie, wat koperbedekte kerne aanval). Die 60°C / 30-dae ioniese stabiliteitstoets vang verskaffers se kortpaaie op: voldoenende verbindings hou ≥80% weerstandsvermindering; die 2022-verskaffersbondel het tot 65% gedaal, wat die interne samestellingsskakelaar veroorsaak het.
  2. Koperbedekte staalkern totNEMA GR-1, 254 µm minimum bekleding.Beheer galvaniese korrosie. Ons het 'n 2021-verskaffer verwerp wie se bekleding 180 µm was - binnespesifikasie vir laestroomsein-aarding, maar te dun vir die impulsstroomlas wat 'n ESE-terminasie tydens 'n stootgebeurtenis dra.
  3. Permanente inspeksieput met 'n klem-aan-meetvenster.300 mm × 300 mm × 300 mm polimeer (nie beton nie; beton krake in droë-termiese siklusse). Die klem-aan-lesing laat die bedryfs- en onderhoudspan toe om die jaar-vyf hertoets in 30 sekondes per blok na te gaan.
  4. Geen geskeduleerde herwatering in die O&M-plan nie.Die Saoedi-Arabiese handleiding vereis 'n klem op jaar een, jaar drie en jaar vyf – niks tussenin nie. 'n Ses- of twaalfmaande-besproeiingsiklus beteken dat die elektrode verkeerd gespesifiseer is.

Die onderskeid tussen 'nchemiese aardelektrodeen 'nelektrolitiese ioon grondstaafIn ons lyn is geometries, nie funksioneel nie — koperbuis teenoor koperbedekte staalkern, dieselfde terugvulling. Albei het dieselfde 3.1 Ω-gemiddelde teenoor die 5 Ω-teiken op die Saoedi-aanleg gelewer.

4. Die Vier Standaarde Waarna in die Saoedi-Spesifikasies Verwys Word

Die Saoedi-spesifikasie het vier standaarde kruisverwys. Watter standaard bepaal watter besluit is die deel wat EPC's die meeste implisiet laat – hier is die werkkaart.

Standaard Wat dit beheer het Wat die EPC getoon het
IEEE 837 Eksotermies-gesweisde verbindings vanaf elke elektrode na die toerusting-aardgeleider. Konnektorlys vir die geleiergrootte in gebruik (ons het 4/0 AWG vir die romp gebruik, 2 AWG vir individuele pads); kabel-tot-staaf toetsverslag.
IEC 62561-7 Die terugvulverbinding self. Tipetoetsverslag: weerstandsreduksiefaktor by verwysingsvog plus 60°C / 30-dae ioniese stabiliteitsresultaat.Meestal ontbreek dit in mededingersaanhalings.
NFPA 70 (NEC) Artikel 690 Toerusting-aardgeleidergroottes van skikkingsraam tot elektrode. Die geleier se grootte volgens die NEC 690-tabel, en die elektrode-terminasie is gelys volgens 'n erkende komponentstandaard (UL 467 in die VSA-konteks, al is die aanleg self in Saoedi-Arabië — die EPC het die VSA-notering as die ouditbasislyn gebruik).
NEMA GR-1 Staafafmetings, koperbekledingdikte, reguitheid. Meulsertifisering: deursnee ±0.1 mm, koperdikte ≥254 µm, reguitheid ≤1 mm / 300 mm.

Vir MV-pads en die POI-substasie,IEEE 80enIEEE 665was die bindingsbeperking, nie die rou padweerstand nie. Beide leidings moes ooreenstem met IEEE 837 voordat enigeen goedgekeur is.

Die klousule wat amper die skedule ontspoor het.Die IEC 62561-7 ioniese stabiliteitstoets het teen middel-2022 'n retensie van 65% op die eerste verskaffersbondel behaal – onder ons 80%-drempel. Ons het die verskeping ses weke teruggehou terwyl ons 'n interne menglyn gekwalifiseer het. Die EPC se 90-dae kwaliteitsaanvaardingsvenster het die vertraging geabsorbeer.

5. Waar die elektrodes eintlik op die skikking gegaan het

Op die Saoedi-aanleg is die vraag "waar sit ek hulle" beantwoord teen 'n enkellyndiagram wat die EPC drie keer hersien het voordat die eerste houer verskeep is. Chemiese elektrodes het op vyf verskillende liggingtipes geland - en die verkrygingsdokument moes aandui watter standaard watter ligging bepaal het, omdat dieselfde elektrodegeometrie vir elkeen anders gespesifiseer is.


Figuur 2 — 'n Elektrolitiese ioon-aardstaaftipe chemiese elektrode in 'n voltooide inspeksieput by 'n Saoedi-aanleg se omsettervlak. Die koperbedekte kern is eksotermies aan die toerusting-aardgeleider op die inspeksieputvlak vasgesweis.
  1. Omskakelaar-blokkies.Begin met een per kussing; 'n tweede bygevoeg op 14 kussings waar die 1.5 m opname bo 1,800 Ω·cm was (1,316 elektrodes, gemiddeld 3.1 Ω).
  2. MV transformator pads.Twee elektrodes per kussing plus 'n oppervlakgruislaag, ontwerp teen die IEEE 80-aanraak- en stapspanningsvenster (84 kussings, 168 elektrodes).
  3. Kombinasiebokse.Een elektrode per boks (1 890 elektrodes).
  4. Beide kante van die hoof GS-toerusting-aardingskam.Twee elektrodes (1.4 km stam).
  5. ESE weerlig-afgeleider-terminasies.24 ESE-lugterminale op die omtrek van die skikking en MV-skakeltuigbehuising, elk met 'n elektrolitiese ioon-aardstaafterminering (impulsstroomkapasiteit was die bindingsbeperking).

Totaal: 4 200 chemiese elektrodes, wat ooreenstem met die EPC se verkrygingskedule en die houers wat Xinchang tussen September 2020 en Maart 2022 verlaat het. Die fout wat ek die meeste met die eerste hersiening sien, is om al vyf liggingtipes as identies te behandel – hulle is nie. Die verkrygingsdokument moet uitwys watter standaard watter ligging beheer.

6. Die opvulchemie-spesifikasie wat 'n verskaffer werklik onderskei het

Op die Saoedi-projek het die terugvulspesifikasie die twee finaliste op die bodlys geskei. Een het 'n 14-bladsy katalogus met 'n enkele IEC 62561-7 verwysing op die agterblad gestuur. Die ander het 'n 38-bladsy tipetoetsverslag gestuur wat die weerstandsreduksiefaktor by vier verwysingsvogtoestande, die 60°C / 30-dae ioniese stabiliteitsresultaat, die 90-dae vogretensiekurwe en die ESIA-stadium omgewingsnakomingsverklaring dek. Die tweede is die verskaffer wat 'n EPC in 'n 25-jaar O&M-plan inskryf.

Die verkrygingstaal wat ons uiteindelik vir die Saoedi-spesifikasie geskryf het, het vier eienskappe genoem – dieselfde vier wat ons intern toets vir elke versending, en dieselfde vier wat in ons tipetoetsverslag terugkom.

  • Weerstandsverminderingsfaktor (volgens IEC 62561-7).Standaard: 12:1 teen 20% verwysingsvog.
  • Langtermyn ioniese stabiliteit (60°C / 30-dae hertoets).Magnesiumsulfaat oor natriumchloried (chloried val koperbedekte kerne aan); drempel ≥80% retensie. Die 2022-verskaffersgroep het op 65% teruggekom — die sneller vir interne samestelling.
  • Vogbehoud oor 'n 90-dae droogsiklus.73%-retensie na 90 dae teen 35°C / 30% RH — die datapunt wat die EPC gebruik het om die hertoets na vyf jaar vas te stel.
  • Omgewingsnakoming by ESIA.Slaag die standaard loogpaneel onder 1 mg/L vir gereguleerde metale.

Die fabriek wat die tipetoetsverslag met vier eienskappe wys, is die een wat 'n EPC in 'n 25-jaar O&M-plan inskryf; die een met slegs 'n staafafmetingsblad verskyn in jaar twee met 'n "nuwe verbeterde verbinding"-e-pos.

Figuur 3 — Higroskopiese opvulgel en -pellets wat binne en om 'n chemiese aardelektrode gebruik word. Die bentoniet-elektrolietmengsel hou die vog teen die staaf vas en hou die grondkontakweerstand stabiel oor droë seisoene.

7. Hoe ons die sesstapprosedure vir die Saoedi-EPC gespesifiseer het

Die sesstap-spesifikasieprosedure waardeur ons die EPC geloop het, is dieselfde een wat ons op elke FV-projek op nutsskaal uitvoer. Dit is nie 'n generiese lys nie – elke stap het 'n besluit wat 'n EPC-ingenieur oor hul spesifieke projek moet neem.

  1. Doen 'n Wenner vierpen-grondweerstandsopname oor die beplande voetspoor.Teken aan op 1.5 m en 3.0 m sondedieptes. Die oppervlak-teenoor-diepte-verskil op die Saoedi-terrein was 4× (380 Ω·cm teenoor 1 800 Ω·cm).
  2. Stel 'n teikenweerstand per pad vanaf die projek se enkellyndiagram.Die Saoedi-Arabiese EPC het 5 Ω per omsetterpad en 1 Ω vir die algehele ekwipotensiële netwerk vasgestel; beide is deur die hertoets van vyf jaar gehou.
  3. Spesifiseer die terugvulchemie skriftelik, met die aangehegte tipetoetsverslag met vier eienskappe.Die 2022-verskaffersgroep was die toetsgeval – die verslag het die 65%-retensie voor versending vasgevang.
  4. Sluit die staafgeometrie en die verbindingstandaard vas.17,2 mm × 2,4 m koperbekleed vir omsetterblokkies; 25,4 mm × 2,4 m elektrolitiese ioongeometrie vir MV-blokkies en weerligterminasies. Eksotermies-gesweisde verbindings aanIEEE 837, geen meganiese klampe nie.
  5. Installeer in ongestoorde grond met 'n 100 mm vertikale boor.Dieselfde boor oor die volle reeks — geen spesiale gereedskap nie. Vul die ring terug voordat die inspeksieput verseël word; vermy installering deur staande water (14 dae droë periode voor installasie is die algemene reël op hierdie terrein).
  6. Verifieer met 'n potensiaalvaltoets by inbedryfstelling en in jaar vyf.Volgens die IEEE 81-metodefamilie; logweerstand, grondtemperatuur en vog. Die Saoedi-aanleg se vyfjaarlikse hertoets het teruggekom op 3.1 Ω gemiddeld met 'n slegste vlak van 4.7 Ω.

8. Die Grootteblok wat ons nie die eerste keer reggekry het nie

Die eerste 200 elektrodes op die Saoedi-aanleg is met 'n 75 mm-boor gestuur (die EPC se terreiningenieur het dit op 'n vorige aangedrewe staafprojek gebruik) en die veldlesings het teruggekom op 'n gemiddelde van 5.8 Ω teenoor 'n teiken van 5 Ω - die verbinding het nie plek gehad om te hidreer nie. Ons het na 100 mm oorgeskakel vir die oorblywende 4 000 elektrodes en die gemiddelde het gedaal tot 3.1 Ω. Die 200 ondermaatse gate is nie weer geboor nie; hulle is die 6% van die kussings in die "bo 2 000 Ω·cm"-band wat die dubbelelektrodebehandeling gekry het.

Parameter Werksomvang (Saoedi-aanleg) Hoekom
Kerndiameter 17.2 mm (omsetterblokkies); 25.4 mm (MV-blokkies, ESE-terminasies) perNEMA GR-1 Kleiner kerne beperk meganiese sterkte tydens die installering van die skroef.
Lengte 2.4 m Onder 1.5 m oorheers seisoenale vogskommeling — die 380 Ω·cm oppervlaklesing sou die enigste datapunt gewees het as ons vlak gebly het.
Skroefgatdiameter 100 mm minimum Onder 100 mm hidreer die opvulring nie. Die eerste poging van 75 mm op hierdie terrein het gemiddeld 0.4 Ω gekos.
Inspeksieput en -konnektor 300 mm × 300 mm × 300 mm polimeerput; eksotermies-gesweisde konnektor volgens IEEE 837 Polimeer klop beton in droë-termiese siklusse. Meganiese klampe het die impulsstroomtoets op ons interne werkbank gedruip.

Die verskil van 0.4 Ω tussen die 75 mm- en 100 mm-boor is die grootste enkele installasiekant-veranderlike wat ons gemeet het – en dit is die veranderlike wat die EPC se terreiningenieur beheer, nie die fabriek of die terugvulchemie nie. Die menglyn kan vanaf die spesifikasietafel vasgedraai word; die boor kan nie.

9. Hoe dit verband hou met die wêreldwye sonkragbou — en waarom dit saak maak vir EPC-verkryging in 2026

Die Saoedi-aanleg se 3.1 Ω is nie 'n uitskieter nie. Oor ons 2020-2025-verskepings na nutsskaal-PV in die Midde-Ooste, Noord-Afrika, die VSA se Suidwes en die binnelandse Australië, het die gemiddelde padweerstand op korrek gespesifiseerde installasies in die 2.8 tot 3.6 Ω-reeks beland teenoor 'n 5 Ω-teiken. Die 0.8 Ω-verspreiding word gedryf deur die grondband en die dissipline van die boorgatdiameter aan die installasiekant. Die konsekwentheid van terugvullingschemie maak minder saak as die dissipline van die boorgatdiameter – 'n bevinding wat ons QA-span verbaas het toe ons die hertoetsdata van die vyfde jaar teen installasierekords geoudit het.

Daardie velddatapatroon sit teen 'n uitbou wat nou geïnstalleer word, deurIEA-PVPS-opsporing, heelwat meer as 400 GW nuwe PV-kapasiteit per jaar. DieIEA-PVPS-kiekie 2024bevestig dat kumulatiewe PV 2 TW oorskry het;IEA Hernubare Energie 2024Die verslag voorspel dat PV op nutsskaal die grootste bydraer tot nuwe hernubare kapasiteit teen 2030 sal bly. Vir verkrygingspanne het aarding van 'n generiese staaf-en-klamplyn na 'n erkende spesifikasiekategorie op nutsskaal verskuif – en die verskaffers wat die vier-eiendom tipetoetsverslag kan opstel, is diegene wat die ondersoek wen.

Praktiese gevolg vir verkryging.Wanneer 'n FV-aanleg van honderde MW die ontwerpbasislyn is, is aarding nie meer 'n kommoditeitsaankoop per stuk nie. Dit is 'n bedryfs- en onderhoudsverbintenis van 25 tot 30 jaar wat die EPC op dag een in die bate inskryf, en die chemiese elektrode maak daardie verbintenis verdedigbaar vir projekfinansiering.

10. Gereelde vrae van EPC-verkrygingspanne

Wat is 'n chemiese aardelektrode vir 'n sonplaas?

'n Koperbedekte staalstaaf wat vertikaal geïnstalleer is en omring word deur 'n higroskopiese terugvulverbinding wat omgewingsvog absorbeer en die elektrodeweerstand oor jare stabiliseer sonder handmatige natmaak. Op die Saoedi-aanleg is 4 200 tussen 2020 en 2022 verskeep met 'n gemiddelde van 3,1 Ω in die vyfde jaar.

Waarom is onderhoudsvrye aarding belangrik vir PV op nutsskaal?

Plante dek tiene tot honderde hektaar met duisende elektrode-liggings. 'n Tradisionele elektrode op 'n ses- of twaalfmaande-besproeiingsiklus laat die bate onbeskermd as die skedule ontbreek. Onderhoudvrye aarding verwyder die siklus.

Watter grondweerstand is te hoog vir 'n aangedrewe staaf alleen?

Bo ongeveer 1 000 Ω·cm kan 'n enkele aangedrewe koperbeklede staaf nie betroubaar onder 5 Ω by die pad reik sonder 'n onredelike aantal stawe of baie diep installasies nie. Op die Saoedi-aanleg was 73% van die skikking in die 1 000-2 000 Ω·cm band; die 6% bo 2 000 Ω·cm het delta-patroon elektrodes gekry.

Watter standaarde is van toepassing op chemiese aarding op PV-aanlegte?

IEEE 837vir verbindings,IEEE 80 / IEEE 665vir substasie-styl ontwerp,IEC 62561-7vir aardverbindings, enNFPA 70 (NEC) Artikel 690vir PV-stelsel-aarding.NEMA GR-1bedek die staaf self.

Hoe lank hou 'n chemiese elektrode in diens?

'n Korrek gespesifiseerde elektrode lewer 'n stabiele weerstandsvenster vir die volle ontwerpleeftyd van 25 tot 30 jaar. Koperbekleding beheer galvaniese korrosie; die terugvulling bly aktief omdat dit higroskopies is. Die Saoedi-aanleg se 4 200 elektrodes is nie sedert die installasie weer natgemaak nie.

Voldoen chemiese elektrodes aan NEC 690-vereistes?

Ja.NFPA 70 (NEC) Artikel 690dek PV-stelsel-aarding; 'n chemiese elektrode met 'n koperbedekte kern enIEEE 837toebehore voldoen aan die vereiste.

Hoe verskil die chemie van die terugvulsel van bentoniet alleen?

Suiwer bentoniet is higroskopies, maar verminder die ioniese inhoud in droë seisoene. 'n Onderhoudsvrye terugvulling voeg 'n elektrolietsoutpakket (gewoonlik magnesiumsulfaat) plus 'n vogretensie-additief by.

Waar moet chemiese elektrodes op 'n PV-skikking geplaas word?

Op die Saoedi-aanleg: 1 316 by omsetterblokke, 168 by MV-blokke, 1 890 by kombineerbokse, 2 aan beide kante van die 1,4 km GS-trunk, 24 by ESE-weerligterminasies — 4 200 altesaam. Geometrie verskil volgens ligging.

Wat is die verskil tussen 'n chemiese elektrode en 'n elektrolitiese ioon-aardstaaf?

Word uitruilbaar in baie datablaaie gebruik.ons lyn, die chemiese elektrode gebruik 'n koperbuis; dieelektrolitiese ioon grondstaafgebruik 'n koperbedekte kern.

11. Afsluiting — Wat ons die Saoedi-EPK op dag een gevra het om vir ons te stuur

As jy die EPC-projekingenieur is met die verkrygingsdokument oop, is die minimum wat ons toelaat om te kwoteer sonder 'n ses weke lange verduidelikingslus dieselfde ses items wat die Madrid-span in Augustus 2020 gestuur het: die enkellyndiagram met elektrodeliggings, die gelaagde Wenner-opname op die beplande diepte, die weerstandsteikens per pad en per rooster, die konnektorstandaard (tipiesIEEE 837), die opvulverbindingstandaard (IEC 62561-7), en die ESIA-beperkings.

Vir 'n lewendige projek is die vinnigste pad diechemiese aardelektrode produkbladsy, dieelektrolitiese ioon grondstaafengrondmodulebladsye, of dieTop 5blog.Kontak ons ​​uitvoerkantoorvir 'n direkte gesprek.

Oor die outeur — Jane Yang
Verkoopbestuurder, Aarding en Weerligbeskerming Buitelandse Handel by Xinchang Shibang New Material Co., Ltd. (ShiBang) — 12 jaar se uitvoerervaring in die ondersteuning van oorsese EPC- en verspreiderkliënte met weerligbeskerming en aardingsprojekte. ShiBang vervaardig al meer as 17 jaar aarding- en weerligstelselprodukte vanuit sy fasiliteit in Xinchang County, Zhejiang, China, met 'n volledige uitvoerdienspakket wat kwaliteitsinspeksie, logistieke reëlings en uitvoerdokumentasie insluit. Die velddata in hierdie artikel kom van 'n 150 MW Saoedi-FV-projek wat Jane tussen 2020 en 2025 bestuur het. Verbind opLinkedIn, Facebook, ofX.

Plasingstyd: 28 September 2026