Produse

Împământare fără întreținere pentru ferme solare: Specificarea electrozilor chimici pentru proiecte fotovoltaice la scară largă

Un ghid de specificații bazat pe date de teren pentru inginerii EPC solari: cum 4.200 de electrozi chimici de împământare expediați către o centrală fotovoltaică saudită de 150 MW au menținut o rezistență de 3,1 Ω pe parcursul a cinci ani la un sol de 1.800 Ω·cm - și etapele de achiziție, instalare și audit care ne-au adus acolo.

TL;DR — Cinci răspunsuri dintr-o implementare reală de electrozi chimici de 150 MW

  • Ce a fost expediat de fapt?4.200 de electrozi chimici de împământare pentru o centrală fotovoltaică saudită de 150 MW pe parcursul unei perioade de instalare 2020-2022, plus electrozi de schimb pentru retestarea din 2023.
  • Ce au arătat datele de teren?Rezistența medie a pad-urilor a atins 3,1 Ω față de o valoare țintă de proiectare de 5 Ω, cea mai slabă valoare a pad-urilor fiind de 4,7 Ω la retestarea din al cincilea an, în colțul cu cel mai uscat sistem de circuite integrate.
  • Ce bandă de sol a justificat-o?Studiul stratificat a plasat 73% dintre electrozi în banda 1.000-2.000 Ω·cm; cei mai slabi 6% au depășit 2.500 Ω·cm, unde a trebuit să dublăm tensiunea.
  • Ce standarde au contat cu adevărat? IEEE 837pentru conectori,IEC 62561-7pentru umplutură,NFPA 70 (NEC) Articolul 690pentru conductorul din partea fotovoltaică șiNEMA GR-1pentru geometria tijei.
  • Ce a eșuat și care a fost soluția?Un lot de umplutură provenită de la furnizori în 2022 a picat testul nostru de stabilitate ionică din trimestrul 3 (12 din 38 de probe au pierdut o reducere a rezistivității de >35% după 30 de zile la 60°C); am trecut la compoundarea internă și am retestat înainte de următoarea livrare.
Figura 1 — Un electrod de împământare chimică din tub de cupru este coborât în ​​groapa cu spirală la o platformă de invertor fotovoltaic la scară largă în timpul instalării centralei saudite din 2021. Compusul de umplere umple spațiul inelar înainte ca groapa de inspecție să fie sigilată.

Datele de teren din acest articol provin de la o centrală fotovoltaică saudită de 150 MW care ne-a parvenit în august 2020 ca o solicitare de rutină. În cel de-al doilea e-mail, compania de inginerie, inginerie și inginerie (EPC) a trecut de la prețul per bucată la specificații - inginerul lor principal a parcurs un proiect de 50 MW în 2018, unde un stoc de tije udate depășise marja de tensiune de atingere în al treilea an. Ceea ce urmează este secvența de achiziții, instalare și audit care a produs modelul de funcționare cu o medie de 3,1 Ω / cea mai slabă valoare de 4,7 Ω / fără întreținere timp de cinci ani - și singurul lot de furnizor care aproape l-a depășit.

1. Specificația fără întreținere care a început cu o instalație de pescuit cu lansete udate defectă

Defecțiunea de referință a fost o centrală fotovoltaică chiliană de 50 MW, pusă în funcțiune în 2018, cu tije placate cu cupru, acționate convențional și un ciclu de udare de șase luni. Până în al treilea an, fereastra tensiunii de atingere la șase plăcuțe de invertoare depășise marja de proiectare, deoarece două vizite de udare programate în 2020 au fost omise (restricții de călătorie COVID). Tijele nu se defectaseră fizic - se uscaseră. Rezistența plăcuțelor a depășit pragul de 5 Ω pe trei dintre cele șase plăcuțe.

Acesta este golul operațional pe care îl închide un electrod de împământare chimică. Produsul nostru este un miez de oțel placat cu cupru (17,2 mm până la 25,4 mm) în interiorul unui inel cu spirală de 100 mm până la 150 mm, umplut cu un compus higroscopic - argilă bentonită combinată cu sulfat de magneziu și un aditiv de reținere a umidității. Compusul absoarbe umiditatea ambientală și o menține pe suprafața tijei; sulfatul de magneziu menține volumul imediat al solului conductiv. Consecința la nivel de plantă este că fereastra de tensiune de atingere rămâne în limita de proiectare pentru durata de viață proiectată de 25 până la 30 de ani, iar ciclul de udare iese din planul de operare și întreținere.

Consecințe practice pentru achiziții.Introducerea termenului „electrod de împământare chimică” în detaliile plăcuței invertorului angajează un ciclu de inspecție de cinci ani în loc de unul de șase luni. În 4.200 de locații ale centralei saudite, această singură modificare a eliminat aproximativ 1.800 de vizite la fața locului pe an din prognoza EPC privind operarea și întreținerea.

Pentru proiectul saudit, diferența dintre o tijă udată și un electrod chimic era un angajament de operare și întreținere pe cinci ani pe care EPC-ul îl înscria în activ încă din prima zi. Odată ce structura respectivă este finalizată, prima per piesă devine o linie directă justificabilă.

2. Harta rezistivității solului care a determinat 4.200 de electrozi

Răspunsul sincer laCând încetează să mai fie opțional un electrod chimic?este harta rezistivității solului. Pentru fabrica saudită, am efectuat un studiu Wenner cu patru pini pe amprenta de 1,8 km² a rețelei, cu pini la adâncimea planificată a electrodului (sonde de 1,5 m și 3,0 m). Defalcarea de mai jos este cea pe care o utilizez atunci când un EPC pune aceeași întrebare într-un proiect nou.

Bandă de rezistivitate (Ω·cm) Ponderea electrozilor Ceea ce am specificat
Sub ~500 0% (locul saudit nu avea sol atât de conductiv) Nu se aplică — rar pe amplasamentele fotovoltaice aride.
500 până la 1.000 21% Un singur electrod chimic de 1,5 m per pad; citire medie 4,2 Ω.
1.000 până la 2.000 73%(banda centrului de design) Electrod chimic unic de 2,4 m per pad; citire medie3,1 Ω.
Peste 2.000 6% (în mare parte colțul de sud-vest) Dublat: doi electrozi de 2,4 m în model delta plus un strat mic de pietriș la suprafață; cea mai slabă citire 4,7 Ω.

Numărul care contează este rezistivitatea măsurată la adâncimea planificată a electrodului, nu măsurată la suprafață.Pe amplasamentul saudit, citirea la suprafață cu patru pini a fost de 380 Ω·cm (ar fi sugerat că o tijă acționată era suficientă); citirea la 1,5 m a fost de 1.400 Ω·cm, iar citirea la 3,0 m a fost de 1.800 Ω·cm. Fără studiul stratificat, EPC ar fi specificat un inventar de tije acționate udate.

De ce am dublat 6% din absorbante în loc să le adâncim.Colțul de sud-vest se află deasupra unui strat de calișe la 3,5 m, care rezistă la foraj suplimentar. Două tije dispuse într-un model delta depășesc performanța unei tije mai adânci pe soluri stratificate cu un substrat rezistiv.

3. Ce înseamnă de fapt „fără întreținere” în raportul nostru de testare de tip

Expresia este standard în industrie, dar neglijentă, așa că o stabilim în scris pentru fiecare transport. Un electrod de împământare chimică care nu necesită întreținere, amplasat pe docul nostru maritim, are patru proprietăți inginerești care apar în raportul de testare de tip, iar raportul este ceea ce un EPC ar trebui să solicite înainte de a semna ordinul de achiziție.

  1. Umplutură higroscopică (perIEC 62561-7).Bentonită compusă cu sulfat de magneziu (nu clorură de sodiu, care atacă miezurile placate cu cupru). Testul de stabilitate ionică la 60°C / 30 de zile surprinde scurtăturile furnizorilor: compușii conformi mențin o reducere a rezistivității de ≥80%; lotul furnizorului din 2022 a scăzut la 65%, declanșând trecerea la compoundarea internă.
  2. Miez de oțel placat cu cupru pentruNEMA GR-1, înveliș minim 254 µm.Controlează coroziunea galvanică. Am respins un furnizor din 2021 a cărui placare avea 180 µm — în limitele specificațiilor pentru împământarea semnalelor de curent scăzut, dar prea subțire pentru sarcina de curent impulsiv pe care o suportă o terminație ESE în timpul unui eveniment de declanșare.
  3. Groapă de inspecție permanentă cu fereastră de măsurare cu clemă.Polimer de 300 mm × 300 mm × 300 mm (nu beton; fisuri din beton în cicluri arid-termice). Citirea cu clemă permite echipei de operare și întreținere să verifice retestarea din al cincilea an în 30 de secunde per placă.
  4. Nu este programată reudarea în planul de funcționare și întreținere.Manualul saudit prevede o clemă de conectare în primul, al treilea și al cincilea an — nimic între acestea. Un ciclu de udare de șase sau doisprezece luni înseamnă că electrodul a fost specificat greșit.

Distincția dintre unelectrod de împământare chimicăși untijă de împământare ionică electroliticăÎn linia noastră este geometric, nu funcțional — tub de cupru vs. miez de oțel placat cu cupru, aceeași umplutură. Ambele au furnizat aceeași medie de 3,1 Ω față de ținta de 5 Ω de la uzina saudită.

4. Cele patru standarde cu referințe încrucișate în specificațiile saudite

Specificația saudită a corelat patru standarde. Care standard a guvernat ce decizie este partea pe care EPC-urile o lasă cel mai adesea implicită - iată harta de lucru.

Standard Ceea ce a guvernat Ce a arătat EPC
IEEE 837 Conexiuni sudate exotermic de la fiecare electrod la conductorul de împământare al echipamentului. Lista conectorilor pentru dimensiunea conductorului utilizat (am folosit 4/0 AWG pentru trunchi, 2 AWG pentru plăcuțe individuale); raport de testare cablu-tijă.
IEC 62561-7 Compusul de umplutură în sine. Raport de testare de tip: factor de reducere a rezistivității la umiditatea de referință plus 60°C / rezultat al stabilității ionice la 30 de zile.Cel mai adesea lipsesc din cotațiile concurenților.
NFPA 70 (NEC) Articolul 690 Dimensionarea conductorului de împământare al echipamentului de la cadrul matricei la electrod. Dimensionarea conductorului este conform tabelului NEC 690, iar terminația electrodului este listată conform unui standard de componente recunoscut (UL 467 în contextul SUA, chiar dacă fabrica în sine se află în Arabia Saudită - EPC a folosit listarea SUA ca bază pentru audit).
NEMA GR-1 Dimensiunile tijei, grosimea învelișului în cupru, rectilinie. Certificare freză: diametru ±0,1 mm, grosime cupr ≥254 µm, liniaritate ≤1 mm / 300 mm.

Pentru plăcile de tensiune medie și stația de transformare POI,IEEE 80şiIEEE 665erau constrângerea de legare, nu rezistența brută a pad-ului. Ambii furnizori trebuiau să fie de acord cu IEEE 837 înainte ca oricare dintre ei să se semneze.

Clauza care aproape a dat peste cap programul.Testul de stabilitate ionică IEC 62561-7 a dat rezultate cu o retenție de 65% pentru primul lot al furnizorului la mijlocul anului 2022 - sub pragul nostru de 80%. Am reținut livrarea timp de șase săptămâni, calificând o linie internă de compounding. Intervalul de acceptare a calității de 90 de zile al EPC a absorbit întârzierea.

5. Unde au fost amplasați electrozii pe matrice

La uzina saudită, întrebarea „unde le pun?” a primit răspuns pe baza unei diagrame uniliniare pe care EPC a revizuit-o de trei ori înainte de expedierea primului container. Electrozii chimici au ajuns în cinci tipuri distincte de locații - iar documentul de achiziții trebuia să precizeze ce standard guverna fiecare locație, deoarece aceeași geometrie a electrodului era specificată diferit pentru fiecare.


Figura 2 — Un electrod chimic de tip tijă de împământare electrolitică ionică într-o groapă de inspecție finisată la o platformă de invertor a unei centrale saudite. Miezul placat cu cupru este sudat exotermic la conductorul de împământare al echipamentului la nivelul gropii de inspecție.
  1. Plăcuțe invertoare.Am început cu câte unul per pad; am adăugat un al doilea pe 14 pad-uri unde studiul de 1,5 m a fost peste 1.800 Ω·cm (1.316 electrozi, medie 3,1 Ω).
  2. Placuțe de transformare de medie tensiune.Doi electrozi per pad plus un strat de pietriș la suprafață, proiectați pentru o fereastră de tensiune de atingere și pas cu pas IEEE 80 (84 de pad-uri, 168 de electrozi).
  3. Cutii combinatoare.Un electrod per cutie (1.890 de electrozi).
  4. Ambele capete ale liniei principale de împământare a echipamentului de curent continuu.Doi electrozi (trunchi de 1,4 km).
  5. Terminații pentru conductori de coborâre de trăsnet ESE.24 de terminale ESE pe perimetrul tabloului și carcasa tabloului de distribuție de medie tensiune, fiecare cu o terminație de împământare cu ioni electrolitici (capacitatea curentului impulsiv a fost constrângerea obligatorie).

Total: 4.200 de electrozi chimici, care corespund programului de achiziții al EPC și containerelor care au plecat din Xinchang între septembrie 2020 și martie 2022. Greșeala pe care o văd cel mai des la prima revizuire este tratarea tuturor celor cinci tipuri de locații ca fiind identice - nu sunt. Documentul de achiziție trebuie să precizeze ce standard guvernează ce locație.

6. Specificația chimică a rambleurilor care a diferențiat cu adevărat un furnizor

În cazul proiectului saudit, specificațiile pentru umplere au diferențiat cei doi finaliști de pe lista de licitații. Unul a trimis un catalog de 14 pagini cu o singură referință IEC 62561-7 pe coperta din spate. Celălalt a trimis un raport de testare tip de 38 de pagini care acoperă factorul de reducere a rezistivității la patru condiții de umiditate de referință, rezultatul stabilității ionice la 60°C / 30 de zile, curba de retenție a umidității la 90 de zile și declarația de conformitate de mediu în etapa ESIA. Al doilea este furnizorul pe care un EPC îl include într-un plan de operare și întreținere pe 25 de ani.

Limbajul de achiziții pe care l-am redactat pentru specificațiile saudite menționa patru proprietăți - aceleași patru pe care le testăm intern pentru fiecare livrare și aceleași patru care apar în raportul nostru de testare de tip.

  • Factor de reducere a rezistivității (conform IEC 62561-7).Standard: 12:1 la 20% umiditate de referință.
  • Stabilitate ionică pe termen lung (60°C / retestare la 30 de zile).Sulfat de magneziu față de clorură de sodiu (clorura atacă miezurile placate cu cupru); prag de retenție ≥80%. Lotul furnizorului din 2022 a revenit la 65% - factorul declanșator pentru compoundarea internă.
  • Reținerea umidității pe parcursul unui ciclu de uscare de 90 de zile.Retenție de 73% după 90 de zile la 35°C / 30% umiditate relativă — valoarea de date utilizată de EPC pentru a stabili retestarea la cinci ani.
  • Conformitate cu reglementările de mediu la ESIA.Trece criteriile standard ale panelului de levigat sub 1 mg/L pentru metalele reglementate.

Fabrica care prezintă raportul de testare tip cu patru proprietăți este cea pe care un EPC o înscrie într-un plan de exploatare și întreținere pe 25 de ani; cea care are doar o fișă cu dimensiunile tijelor apare în al doilea an cu un e-mail cu „nou compus îmbunătățit”.

Figura 3 — Gel și pelete higroscopice de umplere utilizate în interiorul și în jurul unui electrod de împământare chimică. Amestecul de bentonită-electrolit este cel care menține umezeala pe tijă și menține stabilă rezistența la contactul cu solul pe parcursul anotimpurilor secetoase.

7. Cum am specificat procedura în șase etape pentru EPC-ul saudit

Procedura de specificare în șase pași prin care am parcurs proiectul de performanță energetică (EPC) este aceeași cu cea pe care o aplicăm pentru fiecare proiect fotovoltaic la scară largă. Nu este o listă generică - fiecare pas are atașată o decizie pe care un inginer EPC trebuie să o ia în cadrul proiectului său specific.

  1. Efectuați o măsurătoare a rezistivității solului cu patru pini Wenner pe întreaga amprentă planificată.Înregistrare la adâncimi de sondă de 1,5 m și 3,0 m. Discrepanța suprafață-adâncime pe situl saudit a fost de 4× (380 Ω·cm vs 1.800 Ω·cm).
  2. Setați o rezistență țintă per pad din diagrama uniliniară a proiectului.EPC-ul saudit a stabilit 5 Ω per placă de invertor și 1 Ω pentru rețeaua echipotențială generală; ambele valori s-au menținut până la retestarea din al cincilea an.
  3. Specificați în scris compoziția chimică a umpluturii, atașând raportul de testare tip pentru patru proprietăți.Lotul de furnizori din 2022 a fost cazul de testare — raportul a surprins o retenție de 65% înainte de livrare.
  4. Blocați geometria tijei și standardul conectorului.Placare cu cupru de 17,2 mm × 2,4 m pentru plăcuțele invertoarelor; geometrie ionică electrolitică de 25,4 mm × 2,4 m pentru plăcuțele de medie tensiune și terminațiile de trăsnet. Conectori sudați exotermic pentruIEEE 837, fără cleme mecanice.
  5. Instalați în sol netulburat cu un spiral vertical de 100 mm.Același spirală pe întregul sistem — fără unelte speciale. Umpleți spațiul inelar înainte de a sigila groapa de inspecție; evitați instalarea prin apă stătătoare (regula generală pe acest șantier este o perioadă de secetă de 14 zile înainte de instalare).
  6. Verificați cu un test de cădere a potențialului la punerea în funcțiune și în al cincilea an.Conform familiei de metode IEEE 81; rezistență logaritmică, temperatura solului și umiditate. Testul din următorii cinci ani al fabricii saudite a dat o medie de 3,1 Ω, cu o rezistență minimă de 4,7 Ω pentru pad.

8. Blocul de dimensionare pe care nu l-am nimerit din prima

Primii 200 de electrozi de la uzina saudită au fost expediați cu un spiral de 75 mm (inginerul de șantier al EPC îl folosise la un proiect anterior cu tije acționate), iar citirile de teren au revenit la o medie de 5,8 Ω față de o țintă de 5 Ω — compusul nu avea loc să se hidrateze. Am trecut la 100 mm pentru restul de 4.000 de electrozi, iar media a scăzut la 3,1 Ω. Cele 200 de găuri subdimensionate nu au fost reforate; acestea reprezintă cele 6% dintre plăcuțele din banda „peste 2.000 Ω·cm” care au primit tratamentul cu electrod dublu.

Parametru Anvelopă de lucru (instalație saudită) De ce
Diametrul miezului 17,2 mm (plachete invertor); 25,4 mm (plachete MV, terminații ESE) peNEMA GR-1 Miezurile mai mici limitează rezistența mecanică în timpul instalării spiralei.
Lungime 2,4 metri Sub 1,5 m, domină fluctuațiile sezoniere ale umidității — valoarea de suprafață de 380 Ω·cm ar fi fost singura valoare a datelor dacă am fi rămas la mică adâncime.
Diametrul orificiului spiralat Minim 100 mm Sub 100 mm, inelul de umplutură nu se hidratează. Prima încercare de 75 mm pe acest amplasament a costat în medie 0,4 Ω.
Groapă de inspecție și conector Conector din polimer de 300 mm × 300 mm × 300 mm sudat exoterm conform IEEE 837 Polimerul învinge betonul în ciclurile arid-termice. Clemele mecanice nu au trecut testul de curent impulsiv pe banca noastră internă.

Diferența de 0,4 Ω dintre spirala de 75 mm și cea de 100 mm este cea mai mare variabilă de instalare pe care am măsurat-o - și este variabila controlată de inginerul de șantier al EPC, nu de fabrică sau de chimia de umplere. Linia de compoundare poate fi strânsă de la biroul de specificații; spirala nu.

9. Cum se leagă acest lucru de dezvoltarea globală a sistemelor solare - și de ce este important pentru achizițiile EPC în 2026

Valoarea de 3,1 Ω a centralei saudite nu reprezintă o valoare aberantă. În livrările noastre din perioada 2020-2025 către sisteme fotovoltaice la scară largă din Orientul Mijlociu, Africa de Nord, sud-vestul SUA și interiorul Australiei, rezistența medie a plăcuțelor la instalațiile specificate corect a atins intervalul 2,8 până la 3,6 Ω, față de o țintă de 5 Ω. Răspândirea de 0,8 Ω este determinată de banda de sol și de disciplina diametrului găurii de foraj la instalație. Consecvența chimiei de umplere contează mai puțin decât disciplina diametrului găurii de foraj - o constatare care a surprins echipa noastră de asigurare a calității atunci când am auditat datele de retestare din al cincilea an în raport cu înregistrările instalării.

Acel model de date de câmp se bazează pe o construcție care se instalează acum, prinUrmărirea IEA-PVPS, mult peste 400 GW de capacitate fotovoltaică nouă pe an.Instantaneu IEA-PVPS 2024confirmă că energia fotovoltaică cumulată a depășit 2 TW;IEA Renewables 2024Raportul preconizează că energia fotovoltaică la scară utilitară va rămâne cel mai mare contribuitor la noua capacitate regenerabilă până în 2030. Pentru echipele de achiziții, împământarea a trecut de la o linie generică de tije și cleme la o categorie de specificații recunoscută la scară utilitară - iar furnizorii care pot produce raportul de testare de tip cu patru proprietăți sunt cei care câștigă ancheta.

Consecințe practice pentru achiziții.Când o centrală fotovoltaică de câteva sute de MW este punctul de referință al proiectului, împământarea nu mai este o achiziție per unitate. Este un angajament de exploatare și întreținere pe 25 până la 30 de ani, pe care contractul de inovare și producție (EPC) îl înscrie în activ încă din prima zi, iar electrodul chimic face ca acest angajament să fie justificabil pentru finanțarea proiectului.

10. Întrebări frecvente adresate de echipele de achiziții EPC

Ce este un electrod chimic de împământare pentru o fermă solară?

O tijă de oțel placată cu cupru, instalată vertical și înconjurată de un compus de umplutură higroscopic care absoarbe umezeala ambiantă, stabilizând rezistența electrozilor de-a lungul anilor, fără udare manuală. La fabrica saudită, 4.200 de unități au fost livrate între 2020 și 2022, cu o medie de 3,1 Ω în al cincilea an.

De ce este importantă împământarea fără întreținere pentru sistemele fotovoltaice de mare putere?

Plantele acoperă zeci până la sute de hectare, cu mii de amplasamente pentru electrozi. Un electrod tradițional, cu un ciclu de udare de șase sau doisprezece luni, lasă instalația neprotejată dacă programul se încalcă. Împământarea care nu necesită întreținere elimină ciclul.

Ce rezistivitate a solului este prea mare pentru o tijă acționată singură?

Peste aproximativ 1.000 Ω·cm, o singură tijă placată cu cupru nu poate atinge în mod fiabil sub 5 Ω la pad fără un număr nerezonabil de tije sau instalări foarte adânci. La uzina saudită, 73% din rețea se afla în banda 1.000-2.000 Ω·cm; cele 6% peste 2.000 Ω·cm aveau electrozi cu model delta.

Ce standarde se aplică împământării chimice a instalațiilor fotovoltaice?

IEEE 837pentru conectori,IEEE 80 / IEEE 665pentru proiectarea în stil de substație,IEC 62561-7pentru compuși de împământare șiNFPA 70 (NEC) Articolul 690pentru împământarea sistemului fotovoltaic.NEMA GR-1acoperă tija în sine.

Cât timp durează în funcțiune un electrod chimic?

Un electrod specificat corect oferă o fereastră de rezistență stabilă pentru întreaga durată de viață proiectată de 25 până la 30 de ani. Învelișul de cupru controlează coroziunea galvanică; umplutura rămâne activă deoarece este higroscopică. Cei 4.200 de electrozi ai fabricii saudite nu au fost reudați de la instalare.

Electrozii chimici îndeplinesc cerințele NEC 690?

Da.NFPA 70 (NEC) Articolul 690acoperă împământarea sistemului fotovoltaic; un electrod chimic cu miez placat cu cupru șiIEEE 837Fitingurile îndeplinesc cerința.

Cum diferă chimia umpluturii de bentonită singură?

Bentonita pură este higroscopică, dar își epuizează conținutul ionic în sezoanele secetoase. O umplere care nu necesită întreținere adaugă un pachet de săruri electrolitice (de obicei sulfat de magneziu) plus un aditiv de reținere a umidității.

Unde ar trebui plasați electrozii chimici pe un panou fotovoltaic?

La centrala saudită: 1.316 la plăcuțele de invertoare, 168 la plăcuțele de medie tensiune, 1.890 la cutiile de combinare, 2 la ambele capete ale trunchiului de curent continuu de 1,4 km, 24 la terminalele de trăsnet ESE — 4.200 în total. Geometria diferă în funcție de locație.

Care este diferența dintre un electrod chimic și o tijă de împământare ionică electrolitică?

Folosit interschimbabil în multe fișe tehnice. Înlinia noastră, electrodul chimic folosește un tub de cupru;tijă de împământare ionică electroliticăfolosește un miez placat cu cupru.

11. Încheierea tranzacției — Ce am solicitat EPC-ului saudit să ne trimită în prima zi

Dacă sunteți inginerul de proiect EPC cu documentul de achiziții deschis, minimul care ne permite să oferim o ofertă fără o buclă de clarificare de șase săptămâni este reprezentat de aceleași șase elemente pe care echipa de la Madrid le-a trimis în august 2020: diagrama uniliniară cu amplasamentele electrozilor, studiul Wenner stratificat la adâncimea planificată, țintele de rezistență per pad și per grilă, standardul conectorului (de obicei...IEEE 837), standardul pentru compusul de umplere (IEC 62561-7) și constrângerile ESIA.

Pentru un proiect live, cea mai rapidă cale estepagina produsului electrod de împământare chimică, cel/cea/cei/celetijă de împământare ionică electroliticăşimodulul de solpagini sauTop 5blog.Contactați biroul nostru de exporturipentru o conversație directă.

Despre autoare — Jane Yang
Director de vânzări, Împământare și Protecție împotriva trăsnetului, Comerț Exterior la Xinchang Shibang New Material Co., Ltd. (ShiBang) — 12 ani de experiență în export, oferind asistență clienților EPC și distribuitorilor din străinătate în proiecte de protecție împotriva trăsnetului și împământare. ShiBang produce produse pentru sisteme de împământare și trăsnet de peste 17 ani de la fabrica sa din comitatul Xinchang, Zhejiang, China, cu o gamă completă de servicii de export care acoperă inspecția calității, aranjamentele logistice și documentația de export. Datele de teren din acest articol provin dintr-un proiect fotovoltaic saudit de 150 MW pe care Jane l-a gestionat între 2020 și 2025. Conectați-văLinkedIn, Facebook, sauX.

Data publicării: 28 septembrie 2026