Een handleiding voor veldgegevensspecificaties voor EPC-ingenieurs in de zonne-energiesector: hoe 4200 chemische aardelektroden, geleverd aan een Saoedische PV-installatie van 150 MW, gedurende vijf jaar een padweerstand van 3,1 Ω behielden bij een bodemweerstand van 1800 Ω·cm — en de stappen in inkoop, installatie en controle die daartoe hebben geleid.
Kort samengevat: vijf antwoorden uit een daadwerkelijke installatie van een chemische elektrode met een vermogen van 150 MW.
- Wat is er nu precies verzonden?4.200 chemische aardelektroden voor een Saoedische zonne-energiecentrale van 150 MW, te installeren tussen 2020 en 2022, plus vervangende elektroden voor de herkeuring in 2023.
- Wat bleek uit de veldgegevens?De gemiddelde padweerstand bedroeg 3,1 Ω, terwijl de ontwerpdoelstelling 5 Ω was. De slechtste padwaarde werd gemeten op 4,7 Ω tijdens een hertest na vijf jaar in de droogste hoek van de array.
- Welke bodemcategorie rechtvaardigde dit?Uit de gelaagde meting bleek dat 73% van de elektroden in de band van 1.000-2.000 Ω·cm viel; de slechtste 6% zat boven de 2.500 Ω·cm, waar we de elektroden moesten verdubbelen.
- Welke normen waren nu echt van belang? IEEE 837voor connectoren,IEC 62561-7voor de aanvulling,NFPA 70 (NEC) Artikel 690voor de PV-zijde geleider, enNEMA GR-1voor de staafgeometrie.
- Wat ging er mis en wat was de oplossing?Een partij vulmateriaal van een leverancier in 2022 voldeed niet aan onze hertest voor ionische stabiliteit in het derde kwartaal (12 van de 38 monsters vertoonden een verlies van meer dan 35% in soortelijke weerstand na 30 dagen bij 60 °C); we zijn overgestapt op interne samenstelling en hebben de test opnieuw uitgevoerd vóór de volgende levering.
De veldgegevens voor dit artikel zijn afkomstig van een Saoedische PV-installatie van 150 MW, die ons in augustus 2020 bereikte met een routineaanvraag. De in Madrid gevestigde EPC-aannemer stapte in de tweede e-mail over van een prijs per stuk naar specificaties. Hun hoofdingenieur had namelijk in 2018 een project van 50 MW meegemaakt waarbij de voorraad bevochtigde zonnecellen in het derde jaar de grenswaarde voor de aanraakspanning had overschreden. Wat volgt is het inkoop-, installatie- en auditproces dat resulteerde in een gemiddelde weerstand van 3,1 Ω / een maximale weerstand van 4,7 Ω / een onderhoudsvrije werking van vijf jaar – en de ene leveranciersbatch die dit model bijna de das om deed.
1. De onderhoudsvrije specificatie die begon met een mislukte plant met watergeefstang
De referentiestoring betrof een Chileense PV-installatie van 50 MW die in 2018 in gebruik werd genomen met conventioneel aangedreven koperen staven en een bewateringscyclus van zes maanden. Na drie jaar was de aanraakspanning op zes omvormerpads boven de ontwerpmarge uitgekomen, omdat twee geplande bewateringsbeurten in 2020 waren overgeslagen (reisbeperkingen vanwege COVID-19). De staven waren niet fysiek defect geraakt, maar uitgedroogd. De padweerstand overschreed de drempel van 5 Ω op drie van de zes pads.
Dat is de operationele kloof die een chemische aardelektrode dicht. Ons product bestaat uit een met koper beklede stalen kern (17,2 mm tot 25,4 mm) in een geboorde ring van 100 mm tot 150 mm, opgevuld met een hygroscopische verbinding – bentonietklei gemengd met magnesiumsulfaat en een vochtvasthoudend additief. De verbinding absorbeert omgevingsvocht en houdt het vast tegen het oppervlak van de staaf; het magnesiumsulfaat zorgt ervoor dat het direct omringende bodemvolume geleidend blijft. Het gevolg hiervan is dat de aanraakspanning gedurende de ontwerplevensduur van 25 tot 30 jaar binnen de ontwerpmarge blijft en dat de bewateringscyclus niet langer nodig is voor onderhoud en beheer.
Voor het Saoedische project was het verschil tussen een bevochtigde staaf en een chemische elektrode een onderhoudsverplichting van vijf jaar die de EPC-aannemer vanaf dag één in het projectcontract opnam. Zodra die constructie eenmaal is gerealiseerd, wordt de meerprijs per stuk een verdedigbare kostenpost.
2. De bodemweerstandskaart die de keuze voor 4200 elektroden bepaalde
Het eerlijke antwoord opWanneer houdt een chemische elektrode op een optie te zijn?Dit is de bodemweerstandskaart. Voor de Saoedische fabriek hebben we een Wenner-vierpuntsmeting uitgevoerd over het gehele 1,8 km² grote testterrein met meetpunten op de geplande elektrodediepte (sondes op 1,5 m en 3,0 m). De onderstaande uitsplitsing gebruik ik wanneer een EPC-bedrijf dezelfde vraag stelt voor een nieuw project.
| Weerstandsband (Ω·cm) | Aandeel elektroden | Wat we hebben gespecificeerd |
|---|---|---|
| Onder de ~500 | 0% (Op de locatie in Saoedi-Arabië was geen bodem met deze geleidbaarheid aanwezig) | Niet van toepassing — komt zelden voor op droge PV-locaties. |
| 500 tot 1.000 | 21% | Eén chemische elektrode van 1,5 m per pad; gemiddelde waarde 4,2 Ω. |
| 1.000 tot 2.000 | 73%(ontwerp-middenband) | Eén chemische elektrode van 2,4 m per pad; gemiddelde meting3,1 Ω. |
| Boven de 2.000 | 6% (voornamelijk de zuidwestelijke hoek) | Dubbele opstelling: twee elektroden van 2,4 m in een driehoeksconfiguratie plus een dunne laag grind aan de oppervlakte; laagste waarde 4,7 Ω. |
Het getal dat ertoe doet, is de weerstandsmeting op de geplande elektrodediepte, niet de meting aan het oppervlak.Op de locatie in Saoedi-Arabië bedroeg de meting met vier pinnen aan de oppervlakte 380 Ω·cm (wat zou hebben gesuggereerd dat een ingedreven staaf voldoende was); de meting op 1,5 m diepte was 1400 Ω·cm en op 3,0 m diepte 1800 Ω·cm. Zonder het gelaagde onderzoek zou de EPC een inventarisatie met ingedreven staven onder water hebben voorgeschreven.
3. Wat “onderhoudsvrij” in ons typekeuringsrapport precies betekent
De formulering is weliswaar industriestandaard, maar vaak onnauwkeurig, dus leggen we het voor elke zending schriftelijk vast. Een onderhoudsvrije chemische aardelektrode op ons laadperron heeft vier technische eigenschappen die in het typekeuringsrapport worden vermeld, en dat rapport moet een EPC-aannemer opvragen voordat hij de inkooporder ondertekent.
- Hygroscopische opvulling (perIEC 62561-7).Bentoniet gemengd met magnesiumsulfaat (niet met natriumchloride, dat koperen kernen aantast). De ionische stabiliteitstest bij 60 °C gedurende 30 dagen legt tekortkomingen van leveranciers bloot: conforme mengsels behouden een weerstandsvermindering van ≥80%; de batch van de leverancier uit 2022 daalde tot 65%, wat de aanleiding was om over te stappen op een eigen mengproces.
- Koperbeklede stalen kern totNEMA GR-1, minimale bekledingsdikte van 254 µm.Voorkomt galvanische corrosie. We hebben een leverancier uit 2021 afgewezen omdat de bekleding 180 µm dik was – binnen de specificaties voor laagstroomsignaalaarding, maar te dun voor de impulsstroombelasting die een ESE-aansluiting te verduren krijgt tijdens een blikseminslag.
- Permanente inspectieput met een klemmeetvenster.Polymeer van 300 mm × 300 mm × 300 mm (geen beton; beton scheurt bij temperatuurschommelingen in droge gebieden). Dankzij de klembevestiging kan het onderhoudsteam de hertest na vijf jaar in 30 seconden per pad controleren.
- Er is geen geplande herbewatering opgenomen in het onderhoudsplan.Volgens de Saoedische handleiding moet de elektrode na één, drie en vijf jaar worden vastgeklemd – niets daartussenin. Een bewateringscyclus van zes of twaalf maanden betekent dat de elektrode niet correct is gespecificeerd.
Het onderscheid tussen eenchemische aardelektrodeen eenelektrolytische ionen aardingsstaafIn onze productielijn is het verschil geometrisch, niet functioneel: koperen buis versus koperbeklede stalen kern, dezelfde opvulling. Beide leverden dezelfde gemiddelde weerstand van 3,1 Ω op, tegenover de beoogde 5 Ω in de fabriek in Saoedi-Arabië.
4. De vier normen waarnaar in de Saoedische specificatie wordt verwezen.
De Saoedische specificatie verwees naar vier normen. Welke norm van toepassing was op welke beslissing, is iets wat EPC-bedrijven vaak impliciet laten — hier is het werkoverzicht.
| Standaard | Wat het regelde | Wat het EPC liet zien |
|---|---|---|
| IEEE 837 | Exothermisch gelaste verbindingen van elke elektrode naar de aardingsgeleider van de apparatuur. | Connectoroverzicht voor de gebruikte geleiderdikte (we gebruikten 4/0 AWG voor de hoofdkabel, 2 AWG voor de afzonderlijke pads); testrapport kabel-naar-stang. |
| IEC 62561-7 | Het opvulmateriaal zelf. | Typekeuringsrapport: weerstandsreductiefactor bij referentievochtigheid plus 60 °C / 30-daagse ionische stabiliteitstest.Ontbreekt meestal in offertes van concurrenten. |
| NFPA 70 (NEC) Artikel 690 | Dimensionering van de aardingsgeleider van de apparatuur, van het frame van de array tot de elektrode. | De geleiderlengte is gedimensioneerd volgens de NEC 690-tabel en de elektrodeaansluiting voldoet aan een erkende componentnorm (UL 467 in de VS, ook al bevindt de fabriek zich in Saoedi-Arabië — de EPC-aannemer gebruikte de Amerikaanse norm als uitgangspunt voor de audit). |
| NEMA GR-1 | Afmetingen van de staaf, dikte van de koperen bekleding, rechtheid. | Fabriekscertificaat: diameter ±0,1 mm, koperdikte ≥254 µm, rechtheid ≤1 mm / 300 mm. |
Voor MV-opstapplaatsen en het POI-onderstation,IEEE 80EnIEEE 665De bindende beperking lag bij de IEEE 837-standaard, niet bij de ruwe padweerstand. Beide leidinggevenden moesten het eens zijn over de IEEE 837-standaard voordat ze hun goedkeuring konden geven.
5. Waar de elektroden daadwerkelijk op de array werden geplaatst
Bij de fabriek in Saoedi-Arabië werd de vraag "waar moet ik ze plaatsen?" beantwoord aan de hand van een schematische tekening die de EPC-aannemer drie keer had herzien voordat de eerste container werd verscheept. Chemische elektroden werden op vijf verschillende locaties geplaatst, en in het aanbestedingsdocument moest worden gespecificeerd welke norm voor welke locatie gold, omdat dezelfde elektrodegeometrie voor elke locatie anders was gespecificeerd.
Afbeelding 2 — Een elektrolytische ionen-aardingsstaaf in een afgewerkte inspectieput op een inverterplatform van een fabriek in Saoedi-Arabië. De met koper beklede kern is door middel van exotherme lassen verbonden met de aardingsgeleider van de apparatuur op het niveau van de inspectieput.
- Omvormerpads.Begonnen met één elektrode per pad; een tweede elektrode toegevoegd op 14 pads waar de meting over 1,5 m een waarde boven de 1800 Ω·cm aangaf (1316 elektroden, gemiddeld 3,1 Ω).
- MV-transformatorfunderingen.Twee elektroden per pad plus een grindlaag aan de oppervlakte, ontworpen volgens het IEEE 80 aanraak- en stapspanningsvenster (84 pads, 168 elektroden).
- Combineerdozen.Eén elektrode per doos (1.890 elektroden).
- Beide uiteinden van de hoofdaardingskabel voor gelijkstroomapparatuur.Twee elektroden (1,4 km stam).
- ESE bliksemafleideraansluitingen.24 ESE-luchtterminals aan de omtrek van de array en de behuizing van de middenspanningsschakelaar, elk met een elektrolytische ionen-aardingsstaaf (de impulsstroomcapaciteit was de beperkende factor).
Totaal: 4.200 chemische elektroden, overeenkomend met het inkoopschema van de EPC en de containers die tussen september 2020 en maart 2022 vanuit Xinchang zijn vertrokken. De meest voorkomende fout die ik zie bij de eerste herziening is dat alle vijf locatietypen als identiek worden beschouwd – dat zijn ze niet. In het inkoopdocument moet worden vermeld welke norm voor welke locatie geldt.
6. De specificatie voor de vulchemie die een leverancier daadwerkelijk onderscheidde.
Bij het Saoedische project was de specificatie voor de aanvulling van de fundering de doorslaggevende factor in de biedingsprocedure. De ene partij stuurde een catalogus van 14 pagina's met slechts één verwijzing naar IEC 62561-7 op de achterkant. De andere partij stuurde een typekeuringsrapport van 38 pagina's met daarin de reductiefactor voor de soortelijke weerstand bij vier referentievochtigheidsomstandigheden, het resultaat van de ionische stabiliteit bij 60 °C gedurende 30 dagen, de vochtretentiecurve van 90 dagen en de milieuconformiteitsverklaring voor de ESIA-fase. De tweede leverancier is degene die een EPC-aannemer opneemt in een 25-jarig onderhouds- en exploitatieplan.
De aanbestedingstekst die we uiteindelijk voor de Saoedische specificaties hebben opgesteld, vermeldde vier eigenschappen: dezelfde vier die we intern testen voor elke zending, en dezelfde vier die terugkomen in ons typekeuringsrapport.
- Reductiefactor voor soortelijke weerstand (volgens IEC 62561-7).Standaard: 12:1 bij 20% referentievocht.
- Ionische stabiliteit op lange termijn (60 °C / hertest na 30 dagen).Magnesiumsulfaat boven natriumchloride (chloride tast koperbeklede kernen aan); drempelwaarde ≥80% retentie. De leveranciersbatch van 2022 had een retentiepercentage van 65% – de aanleiding voor interne productie.
- Vochtretentie gedurende een droogcyclus van 90 dagen.73% retentie na 90 dagen bij 35°C / 30% RH — dit gegeven gebruikte het EPC als basis voor de hertest na vijf jaar.
- Milieuvoorschriften bij ESIA.Voldoet aan de standaardtest voor percolaatwater met een gehalte van minder dan 1 mg/L voor gereguleerde metalen.
De fabriek die het rapport met de vier materiaaleigenschappen overlegt, is de fabriek die een EPC-bedrijf opneemt in een 25-jarig onderhoudsplan; de fabriek met alleen een staafafmetingenblad duikt in het tweede jaar op met een e-mail over een "nieuwe, verbeterde samenstelling".
7. Hoe we de zesstappenprocedure voor de Saoedische EPC hebben gespecificeerd.
De zesstappenprocedure die we met de EPC-aannemer hebben doorlopen, is dezelfde procedure die we toepassen op elk grootschalig PV-project. Het is geen algemene lijst; aan elke stap is een beslissing gekoppeld die een EPC-ingenieur voor zijn of haar specifieke project moet nemen.
- Voer een Wenner-bodemweerstandsmeting met vier meetpennen uit over het geplande gebied.Metingen werden uitgevoerd op sondediepten van 1,5 m en 3,0 m. Het verschil tussen de weerstand aan de oppervlakte en op de diepte op de locatie in Saoedi-Arabië was 4× (380 Ω·cm versus 1800 Ω·cm).
- Stel per pad een streefweerstand in aan de hand van het enkellijndiagram van het project.De Saoedische EPC-firma stelde een weerstand van 5 Ω per omvormerpad en 1 Ω voor het gehele potentiaalvereffeningsnet in; beide waarden bleven behouden tijdens de hertest na vijf jaar.
- Specificeer de samenstelling van het opvulmateriaal schriftelijk en voeg het rapport van de vier-eigenschappen-typebepaling bij.De leveranciersbatch van 2022 diende als testcase; het rapport bracht de retentie van 65% vóór verzending aan het licht.
- Vergrendel de stanggeometrie en de connectorstandaard.17,2 mm × 2,4 m koperbeklede connectoren voor inverter-pads; 25,4 mm × 2,4 m elektrolytische ionengeometrie voor MV-pads en bliksemafleiders. Exothermisch gelaste connectoren voorIEEE 837, geen mechanische klemmen.
- Plaats in ongestoorde grond met een verticale grondboor van 100 mm.Dezelfde grondboor voor de gehele installatie — geen speciaal gereedschap nodig. Vul de ringvormige ruimte op voordat u de inspectieput afsluit; vermijd installatie door stilstaand water (een droge periode van 14 dagen vóór de installatie is de vuistregel op deze locatie).
- Controleer dit met een spanningsvaltest bij de ingebruikname en na vijf jaar.Volgens de IEEE 81-methodefamilie: logaritmische weerstand, bodemtemperatuur en vochtigheid. De hertest van de fabriek in Saoedi-Arabië na vijf jaar gaf een gemiddelde van 3,1 Ω, met een slechtste padwaarde van 4,7 Ω.
8. Het maatblok dat we de eerste keer niet goed hadden.
De eerste 200 elektroden in de fabriek in Saoedi-Arabië werden geleverd met een boor van 75 mm (de projectingenieur van de EPC-aannemer had deze boor al eerder gebruikt bij een project met heistangen) en de metingen ter plaatse gaven een gemiddelde weerstand van 5,8 Ω aan, tegen een streefwaarde van 5 Ω – de compound had geen ruimte om te hydrateren. We zijn overgestapt op een boor van 100 mm voor de resterende 4000 elektroden en de gemiddelde weerstand daalde naar 3,1 Ω. De 200 te kleine gaten werden niet opnieuw geboord; dit zijn de 6% van de pads in de categorie "boven 2000 Ω·cm" die de behandeling met dubbele elektroden hebben gekregen.
| Parameter | Werkbereik (fabriek in Saoedi-Arabië) | Waarom |
|---|---|---|
| Kerndiameter | 17,2 mm (omvormerpads); 25,4 mm (MV-pads, ESE-aansluitingen) perNEMA GR-1 | Kleinere kernen beperken de mechanische sterkte tijdens het plaatsen van de boor. |
| Lengte | 2,4 m | Beneden de 1,5 meter domineert de seizoensgebonden vochtigheidsschommeling — de oppervlaktemeting van 380 Ω·cm zou het enige meetpunt zijn geweest als we in ondieper water waren gebleven. |
| Boorgatdiameter | minimaal 100 mm | Onder de 100 mm treedt er geen hydratatie op in de opvulring. De eerste poging met een laagdikte van 75 mm op deze locatie kostte gemiddeld 0,4 Ω. |
| Inspectieput en connector | Polymeerput van 300 mm × 300 mm × 300 mm; exothermisch gelaste connector volgens IEEE 837 | Polymeer presteert beter dan beton bij temperatuurschommelingen in droge omstandigheden. Mechanische klemmen faalden in de impulsstroomtest op onze interne testbank. |
Het verschil van 0,4 Ω tussen een vijzel van 75 mm en een van 100 mm is de grootste variabele aan de installatiezijde die we hebben gemeten – en het is een variabele die de projectingenieur ter plaatse beheert, niet de fabriek of de samenstelling van het opvulmateriaal. De mengleiding kan vanaf de specificatietafel strakker worden afgesteld; de vijzel niet.
9. Hoe dit verband houdt met de wereldwijde uitbouw van zonne-energieprojecten en waarom dit van belang is voor EPC-aanbestedingen in 2026
De 3,1 Ω van de Saoedische installatie is geen uitzondering. Bij onze leveringen tussen 2020 en 2025 aan grootschalige PV-projecten in het Midden-Oosten, Noord-Afrika, het zuidwesten van de VS en het binnenland van Australië, ligt de gemiddelde padweerstand bij correct gespecificeerde installaties tussen de 2,8 en 3,6 Ω, tegen een streefwaarde van 5 Ω. De spreiding van 0,8 Ω wordt veroorzaakt door de consistentie van de grondlaag en de diameter van de boorgaten aan de installatiezijde. De consistentie van de samenstelling van de backfill is minder belangrijk dan de consistentie van de boorgatdiameter – een bevinding die ons kwaliteitscontroleteam verraste toen we de hertestgegevens van het vijfde jaar vergeleken met de installatiegegevens.
Dat patroon van veldgegevens staat haaks op een uitbouw die nu wordt geïnstalleerd doorIEA-PVPS-tracking, ruim 400 GW aan nieuwe PV-capaciteit per jaar.IEA-PVPS Snapshot 2024bevestigt dat de cumulatieve PV-capaciteit de 2 TW heeft overschreden; deIEA Hernieuwbare Energie 2024Het rapport voorspelt dat grootschalige PV-installaties tot 2030 de grootste bijdrage zullen blijven leveren aan nieuwe hernieuwbare energiecapaciteit. Voor aanbestedingsteams is aarding geëvolueerd van een generieke aardingsmethode met staven en klemmen naar een erkende specificatiecategorie voor grootschalige installaties. De leveranciers die het vier-eigenschappen-typekeuringsrapport kunnen overleggen, winnen de aanbesteding.
10. Veelgestelde vragen van EPC-inkoopteams
Wat is een chemische aardelektrode voor een zonne-energiepark?
Een met koper beklede stalen staaf, verticaal geïnstalleerd en omgeven door een hygroscopische opvulmassa die omgevingsvocht absorbeert, stabiliseert de elektrodeweerstand jarenlang zonder handmatig water geven. In de fabriek in Saoedi-Arabië werden er tussen 2020 en 2022 4200 exemplaren geleverd met een gemiddelde weerstand van 3,1 Ω na vijf jaar.
Waarom is onderhoudsvrije aarding belangrijk voor grootschalige PV-installaties?
Planten beslaan tientallen tot honderden hectares met duizenden elektrodepunten. Een traditionele elektrode met een bewateringscyclus van zes of twaalf maanden laat de installatie onbeschermd achter als het schema wordt onderbroken. Onderhoudsvrije aarding elimineert deze cyclus.
Bij welke bodemweerstand is deze te hoog voor een ingedreven staaf alleen?
Boven circa 1000 Ω·cm kan een enkele aangedreven koperen staaf de weerstand bij de pad niet betrouwbaar onder de 5 Ω brengen zonder een onredelijk groot aantal staven of zeer diepe installaties. In de fabriek in Saoedi-Arabië bevond 73% van de array zich in de band van 1000-2000 Ω·cm; de 6% boven 2000 Ω·cm kreeg elektroden met een delta-patroon.
Welke normen gelden voor chemische aarding bij PV-installaties?
IEEE 837voor connectoren,IEEE 80 / IEEE 665voor een ontwerp in de stijl van een onderstation,IEC 62561-7voor aardingsverbindingen, enNFPA 70 (NEC) Artikel 690voor aarding van PV-systemen.NEMA GR-1bedekt de hengel zelf.
Hoe lang gaat een chemische elektrode mee?
Een correct gespecificeerde elektrode levert een stabiel weerstandsbereik gedurende de volledige ontwerplevensduur van 25 tot 30 jaar. De koperen bekleding voorkomt galvanische corrosie; de achtervulling blijft actief omdat deze hygroscopisch is. De 4200 elektroden van de Saoedische fabriek zijn sinds de installatie niet opnieuw bevochtigd.
Voldoen chemische elektroden aan de eisen van NEC 690?
Ja.NFPA 70 (NEC) Artikel 690Dit omvat de aarding van PV-systemen; een chemische elektrode met een koperen kern enIEEE 837De fittingen voldoen aan de eisen.
Hoe verschilt de chemische samenstelling van de opvulling van die van alleen bentoniet?
Zuivere bentoniet is hygroscopisch, maar verliest ionen in droge perioden. Een onderhoudsvrije aanvulling wordt aangevuld met een elektrolytzoutpakket (meestal magnesiumsulfaat) en een vochtvasthoudend additief.
Waar moeten chemische elektroden op een PV-paneel worden geplaatst?
In de Saoedische fabriek: 1.316 bij de inverter-aansluitingen, 168 bij de middenspannings-aansluitingen, 1.890 bij de verdeelkasten, 2 aan beide uiteinden van de 1,4 km lange gelijkstroomleiding, 24 bij de bliksemafleiders aan de oost-zuidoostzijde — in totaal 4.200. De geometrie verschilt per locatie.
Wat is het verschil tussen een chemische elektrode en een elektrolytische ionenaardingsstaaf?
Wordt in veel datasheets door elkaar gebruikt.onze lijnDe chemische elektrode maakt gebruik van een koperen buis;elektrolytische ionen aardingsstaafmaakt gebruik van een met koper beklede kern.
11. Afsluiting — Wat we de Saoedische EPC op dag één hebben gevraagd ons te sturen
Als u de EPC-projectingenieur bent met het aanbestedingsdocument open, dan zijn de minimaal vereiste documenten om een offerte te kunnen uitbrengen zonder een verduidelijkingstraject van zes weken, dezelfde zes items die het team in Madrid in augustus 2020 heeft verstuurd: het enkellijndiagram met elektrodelocaties, de gelaagde Wenner-meting op de geplande diepte, de weerstandsdoelstellingen per pad en per grid, de connectorstandaard (doorgaansIEEE 837), de standaard voor opvulmaterialen (IEC 62561-7), en de ESIA-beperkingen.
Voor een lopend project is de snelste route deproductpagina voor chemische aardelektroden, deelektrolytische ionen aardingsstaafEngrondmodulepagina's, of deTop 5blog.Neem contact op met onze exportafdeling.voor een direct gesprek.
Geplaatst op: 28 september 2026