ထုတ်ကုန်များ

CCS လား၊ ကြေးနီအစိုင်အခဲလား။ လျှပ်စစ်ဓာတ်အားဝယ်ယူသူတိုင်း မေးသင့်တဲ့ ၄၀% IACS မေးခွန်း

အသုံးအဆောင် grounding application အများစုအတွက်၊ 40% IACS copper clad steel (CCS) conductor သည် မှန်ကန်သော default ရွေးချယ်မှုဖြစ်ပြီး၊ fault-current capacity သို့မဟုတ် soil chemistry သည် အမှန်တကယ်လိုအပ်သည့်နေရာတွင်သာ solid copper သည် မှန်ကန်သောရွေးချယ်မှုဖြစ်သည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ Xinchang စက်ရုံမှ ပစ္စည်းနှစ်မျိုးလုံးကို ဆယ့်နှစ်နှစ်ကြာ တင်ပို့ပြီးနောက်တွင် ကျွန်ုပ်ပြောလိုသည်မှာ- 40% IACS CCS ဝါယာကြိုးသည် tensile strength ၏ နှစ်ဆမှ လေးဆအထိ annealed copper ၏ conductivity ၏ 40% ခန့်ကို ပေးစွမ်းနိုင်ပြီး၊ ကျွန်ုပ်တို့၏ ထုတ်လုပ်မှုမှတ်တမ်းများက ဝန်ဆောင်မှုသက်တမ်း ၅၀ နှစ်ကျော်အတွက် ပံ့ပိုးပေးထားသော 0.25 mm ကြေးနီအလွှာနှင့် သူခိုးများ လျစ်လျူရှုလောက်အောင် နည်းပါးသော scrap value ရှိသည်။ solid 99.97% copper သည် raw conductivity တွင် — 90% မှ 99.9% IACS — ကျွန်ုပ်တို့၏ CCS အကွာအဝေး 15% မှ 40% IACS နှင့် နှိုင်းယှဉ်ပါက — ထို့ကြောင့် သင်၏ IEEE 80 fault-current တွက်ချက်မှုသည် အနားသတ်မကျန်သည့်အခါ၊ ကြေးနီသည် ရိုးသားသောအဖြေဖြစ်သည်။ ဒီဆောင်းပါးရဲ့ ကျန်တဲ့အပိုင်းမှာ CCS-or-copper မေးခွန်းကို မေးတဲ့ utility procurement manager တိုင်းနဲ့ ကျွန်တော် ဖြတ်သန်းခဲ့ရတဲ့ ရှုထောင့်ငါးခုကို လမ်းညွှန်ပေးမှာဖြစ်ပြီး၊ brochure clarifications တွေထက် စက်ရုံစမ်းသပ်မှုအစီရင်ခံစာတွေက တကယ့်ကိန်းဂဏန်းတွေနဲ့ပါ။

အဓိက မှတ်သားစရာများ

"မေးခွန်းက 'ဘယ်လျှပ်ကူးပစ္စည်းက ပိုကောင်းလဲ' ဆိုတာ ဘယ်တော့မှ မဟုတ်ပါဘူး — သင့်ရဲ့ ချို့ယွင်းချက်လျှပ်စီးကြောင်း၊ သင့်ရဲ့ မြေဆီလွှာနဲ့ သင့်ရဲ့ ခိုးယူခံရမှုအန္တရာယ်က တကယ်တောင်းဆိုနေတဲ့ ဘယ်လျှပ်ကူးပစ္စည်းလဲဆိုတာပါပဲ။"

  • ၄၀% IACS ကြေးနီပြားဖြင့် ဖုံးအုပ်ထားသော သံမဏိ လျှပ်ကူးပစ္စည်းသည် ခုခံမှု 0.0431 Ω·mm²/m ခန့် ရှိပြီး အပူပေးထားသော ကြေးနီစစ်စစ်အတွက် 0.017241 Ω·mm²/m ရှိသည် — ထို့ကြောင့် ညီမျှသော fault duty သည် CCS တွင် cross-section ၏ ၂.၅ ဆ ခန့် လိုအပ်သည်။
  • ကျွန်ုပ်တို့၏ CCS ကြိုးသည် စုစုပေါင်းအချင်း ၄.၂ မီလီမီတာမှ ၂၂.၅ မီလီမီတာအထိရှိသော ၇-၃၇ ကြိုးဖွဲ့စည်းပုံများတွင် 560–1040 MPa tensile strength ဖြင့် ပို့ဆောင်ပေးသောကြောင့် လိုင်းအဖွဲ့သားများသည် ပျော့ပျောင်းသောကြေးနီပေါ်တွင်တွေ့ရသည့် ဆန့်ခြင်းနှင့် လည်ပင်းဆွဲခြင်းမရှိဘဲ ၎င်းကို ဆွဲယူနိုင်ပါသည်။
  • အစိုင်အခဲ ကြေးနီ မြေစိုက်လျှပ်ကူးပစ္စည်းများတွင် ပြိုင်ဘက်ကင်းသော အားသာချက်တစ်ခုရှိသည်- အချင်းတစ်ခုလျှင် ပမာဏအဘယ်ကြောင့်ဆိုသော်ဖြတ်ပိုင်း၏ မီလီမီတာတိုင်းသည် အပြင်ဘက်အကာအရံတွင်သာမက 90–99.9% IACS ဖြင့် လျှပ်ကူးနိုင်သည်။
  • ကြေးနီခိုးယူမှုသည် အသုံးအဆောင်ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှုဘတ်ဂျက်များစွာတွင် ပါဝင်သော လိုင်းအချက်တစ်ခုဖြစ်ပြီး CCS သည် ၎င်းကို အများအားဖြင့် ဖယ်ရှားပေးပါသည်။သံမဏိအူတိုင်ပါသော bimetallic ကြိုးသည် ပြန်လည်ရောင်းချရငွေ မရှိသလောက်ဖြစ်သောကြောင့် CCS grid သည် ခိုးယူခံရမည့်အန္တရာယ်နှင့် မထိုက်တန်တော့ပါ။

၄၀% IACS စံနှုန်း- အဘယ်ကြောင့် Utility Specifications တွင် ဆက်လက်ပေါ်နေသနည်း။

IACS ဆိုသည်မှာ International Annealed Copper Standard ကို ကိုယ်စားပြုပြီး၊ ၁၉၁၃ ခုနှစ်တွင် စီးပွားဖြစ် အပူပေးထားသော ကြေးနီ၏ လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်းကို ၁၀၀% အဖြစ် သတ်မှတ်ပြီး ၂၀°C တွင် ခုခံမှု 0.017241 Ω·mm²/m ဟု သတ်မှတ်ခဲ့သည်။ ဤဆောင်းပါးရှိ လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်း ကိန်းဂဏန်းတိုင်းနှင့် ကျွန်ုပ်တို့၏ စက်ရုံလက်မှတ်များရှိ ကိန်းဂဏန်းတိုင်းသည် ထိုစံနှုန်း၏ ရာခိုင်နှုန်းဖြစ်သည်။ သတ်မှတ်ချက်တစ်ခုက “၄၀% IACS ဝါယာကြိုး” ဟု တောင်းဆိုသောအခါ၊ ၎င်းသည် ခုခံမှု 0.017241 ကို ၀.၄၀ ဖြင့် စားသည့် လျှပ်ကူးပစ္စည်းကို တောင်းဆိုနေခြင်းဖြစ်ပြီး၊ ၎င်းသည် ခန့်မှန်းခြေအားဖြင့် ၀.၀၄၃၁ Ω·mm²/m ဖြစ်သည်။ ဝယ်ယူသူများသည် ထိုအပိုင်းအခြားတစ်ခုကို မြင်သည်နှင့် CCS-versus-copper အငြင်းပွားမှုတစ်ခုလုံးသည် ဈေးကွက်ရှာဖွေရေးအစား ဂဏန်းသင်္ချာဖြစ်လာသည်ကို ကျွန်ုပ်တွေ့ရှိပါသည်။

ဘာကြောင့် ၃၀% ဒါမှမဟုတ် ၂၁% မဟုတ်ဘဲ ၄၀% ဖြစ်တာလဲ။ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ ပို့ကုန်အတွေ့အကြုံမှာ လက်တွေ့ကျတဲ့ အကြောင်းပြချက်တစ်ခုကြောင့် ၄၀% အဆင့်ဟာ utility default ဖြစ်လာခဲ့ပါတယ်။ ကြေးနီပြားသံမဏိက ပါဝင်တဲ့ စံ hard-drawn အဆင့်တွေမှာ ရောက်ရှိတဲ့ အမြင့်ဆုံး conductivity အမျိုးအစားပါ။ASTM B227(Grade 40 HS နှင့် Grade 40 EHS) နှင့် ကြိုးချည်နှောင်ထားသော တည်ဆောက်ပုံများASTM B228၄၀% အထက်ကို တွန်းပို့လိုက်မယ်ဆိုရင် မာကျောတဲ့ ထုတ်ကုန်မိသားစုက တည်ဆောက်ထားတာထက် ပိုထူတဲ့ ကြေးနီအကာကို တောင်းဆိုနေတာဖြစ်ပြီး၊ အဲဒီအချိန်မှာ အစိုင်အခဲကြေးနီနဲ့ ဈေးနှုန်းကွာဟချက်က မြန်မြန်ကျဉ်းမြောင်းသွားပါတယ်။အပြင်ဘက်အကာအထူက ပစ္စည်းကုန်ကျစရိတ်ကို မောင်းနှင်ပေးသောကြောင့်၊ IACS ၄၀% အထက် CCS လျှပ်ကူးပစ္စည်းသည် အစိုင်အခဲကြေးနီအတွက် စီးပွားရေးအရ ရွေးချယ်စရာတစ်ခု မဟုတ်တော့ပါ။IACS ၄၀% ကို စီးပွားရေးအရ CCS အပိုင်းအခြား၏ အမြင့်ဆုံးအဆင့်အဖြစ် သဘောထားရန်၊ ၎င်းထက်ကျော်လွန်သည့် မည်သည့်အရာကိုမဆို အစိုင်အခဲကြေးနီဈေးနှုန်းသတ်မှတ်ရန် လက္ခဏာတစ်ခုအဖြစ် သဘောထားရန် ဝယ်ယူရေးအဖွဲ့များကို ကျွန်ုပ်ပြောပါသည်။

အဖြေ Nugget:IACS အဆင့် ၄၀% သည် အသုံးဝင်မှုဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များကို လွှမ်းမိုးထားသည်အဘယ်ကြောင့်ဆိုသော်၎င်းသည် ASTM B227/B228 ၏ စံသတ်မှတ်ထားသော hard-drawn CCS အဆင့်များတွင် ရရှိနိုင်သော အမြင့်ဆုံး conductivity အတန်းဖြစ်သည် - ၎င်းအပြင်၊ လိုအပ်သော cladding အထူသည် CCS ကို ရွေးချယ်ရခြင်း၏ ကုန်ကျစရိတ်အားသာချက်ကို ပျက်စီးစေသည်။
40% IACS လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်းအဆင့်ရှိ ကြေးနီဖြင့်ဖုံးအုပ်ထားသော သံမဏိဝါယာကြိုးကွိုင်များကို utility grounding ပို့ကုန်မှာယူမှုများအတွက် အသင့်ဖြစ်နေပါပြီ။

ကျွန်ုပ်တို့၏ Xinchang ထုတ်လုပ်မှုကြမ်းပြင်ရှိ ကြေးနီဖြင့်ဖုံးအုပ်ထားသော သံမဏိဝါယာကြိုးကို utility grounding ပရောဂျက်များအတွက် လိပ်ဖြင့်ထုပ်ပိုးထားသည် — တူညီသောလိုင်းတွင် 15% မှ 40% အထိ လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်းအတန်းအစားများ IACS။

တကယ့် Grounding Grid တွေမှာ ကြေးနီဖုံးထားတဲ့ သံမဏိ လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်း- တကယ်တမ်း ဘယ်လောက် စွန့်လွှတ်လိုက်လဲ။

စာရွက်ပေါ်မှာတော့ လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်းကွာဟချက်က ရက်စက်ကြမ်းကြုတ်တယ်လို့ ထင်ရပါတယ်- ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ သန့်စင်တဲ့ ကြေးနီဝါယာကြိုးဟာ 90%–99.9% IACS မှာ resistivity 0.017241 Ω·mm²/m အောက်နဲ့ စမ်းသပ်ပြီး ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ CCS အကွာအဝေးကတော့ 15%–40% IACS ရှိပါတယ်။ ဒါပေမယ့် grounding grid မှာတော့ အရေးကြီးတဲ့ ဂဏန်းက လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်းကို သီးခြားစမ်းသပ်တာ မဟုတ်ပါဘူး — သင့်ရဲ့ လေ့လာမှုက သတ်မှတ်ထားတဲ့ fault current ကို လျှပ်ကူးပစ္စည်းက ခံနိုင်ရည်ရှိမရှိပဲ ဖြစ်ပါတယ်။ IEEE 80၊ substation grid ဒီဇိုင်းအတွက် utilities အများစုက အသုံးပြုတဲ့ standard (IEEE Std 80), လျှပ်စီးကြောင်းနှင့် ကြာချိန်ကို fusing လုပ်ခြင်းဖြင့် conductor များကို အရွယ်အစားသတ်မှတ်ပြီး၊ resistivity တစ်ခုတည်းဖြင့် မဟုတ်ပါ။ ကျွန်ုပ်တို့သည် စံ fusing ဖော်မြူလာများမှတစ်ဆင့် တူညီသော 40 kA၊ 0.5-second fault ကို လုပ်ဆောင်သောအခါ၊ 40% IACS CCS conductor သည် တူညီသော thermal limit သို့ရောက်ရှိရန် ကြေးနီ၏ cross-section ၏ 2.5 ဆခန့် လိုအပ်သည် — ၎င်းသည် honest conversion factor ဖြစ်ပြီး ကျွန်ုပ်တို့ထုတ်ပြန်သော ကိုးကားချက်တိုင်းတွင် ရေးသားဖော်ပြထားပါသည်။

အဲဒီ 2.5× factor က တပ်ဆင်မှုတစ်ခုလုံးကို ဈေးနှုန်းသတ်မှတ်တဲ့အထိ ကွာခြားချက်တစ်ခုလို့ ထင်ရပါတယ်။ အချင်းပိုကြီးတဲ့ CCS က ကြေးနီကို အလေးချိန်အားဖြင့် အများကြီး နည်းပါးစွာ အသုံးပြုပါတယ်။သံမဏိအူတိုင်သည် စက်ပိုင်းဆိုင်ရာဝန်ကို သယ်ဆောင်ထားသောကြောင့် လျှပ်ကူးခြင်းကို လုပ်ဆောင်ရန် ၀.၂၅ မီလီမီတာ ကြေးနီအလွှာသာ လိုအပ်ပါသည်။— ပြီးတော့ 60 Hz ပြတ်ရွေ့ကြိမ်နှုန်းတွေမှာ လက်ရှိဟာ မျက်နှာပြင်ဆီကို စုပုံနေပြီး၊ အဲဒါက ကြေးနီရှိတဲ့နေရာပါပဲ။ ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ အင်ဂျင်နီယာအဖွဲ့က ဝယ်သူအများအပြားကို ဒီအရေပြားအကျိုးသက်ရောက်မှုဆိုင်ရာ အငြင်းအခုံကို တကယ့် cross-section ပုံတွေနဲ့ ရှင်းပြပေးခဲ့ပါတယ်။ လက်ရှိလမ်းကြောင်းနဲ့ ကြေးနီဟာ အပြင်ဘက်အဝိုင်းတစ်ခုတည်းမှာ ရှိနေတာကို သူတို့မြင်တာနဲ့ လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်း ကန့်ကွက်မှုက ပျော့ပျောင်းသွားလေ့ရှိပါတယ်။

CCS ကို ကျွန်တော် အကြံပြုလိုခြင်းမရှိတဲ့နေရာမှာ ဆန့်ကျင်ဘက်အစွန်းရောက်မှုပါ။ ကန့်လန့်ကာအကျယ်နဲ့ rod-driving အနက်ကို ပြုပြင်ထားပြီး fault study က conductor ကို အရွယ်အစားတိုးမြှင့်ဖို့ နေရာမချန်ထားတဲ့ ကျစ်လျစ်တဲ့ မြို့ပြ substation တွေပါ။ အဲဒီပရောဂျက်တွေမှာ ကျွန်တော်တို့ရဲ့ ၉၉.၉၇% သန့်စင်တဲ့ ကြေးနီဝါယာကြိုးကို တောင်းပန်ခြင်းမရှိဘဲ ကိုးကားပါတယ်။အဘယ်ကြောင့်ဆိုသော်သင် ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာအရ မကိုက်ညီနိုင်တဲ့ ဖြတ်ပိုင်းပုံစံအတွက် စက်ပိုင်းဆိုင်ရာ အားသာချက် မည်မျှပင်ရှိစေကာမူ ပြန်လည်ဖြည့်ဆည်းပေးနိုင်မည်မဟုတ်ပါ။ CCS ကို ထိုအခြေအနေသို့ တွန်းပို့သော ပေးသွင်းသူသည် သင်၏ ချို့ယွင်းချက်လေ့လာမှုကို ဆန့်ကျင်၍ ရောင်းချနေခြင်းဖြစ်ပြီး၊ တတိယနှစ်တွင် grid တစ်ခု စွမ်းဆောင်ရည် ညံ့ဖျင်းသွားခြင်းထက် အော်ဒါကို ဆုံးရှုံးရခြင်းကို ကျွန်ုပ် ပိုနှစ်သက်ပါသည်။

IACS ဝါယာကြိုး ၄၀% အတွက် သံမဏိအူတိုင်နှင့် ချိတ်ဆက်ထားသော ၀.၂၅ မီလီမီတာ ကြေးနီအလွှာကို ပြသသည့် ကြိုးမျှင်ကြေးနီဖြင့် ဖုံးအုပ်ထားသော သံမဏိလျှပ်ကူးပစ္စည်း၏ ဖြတ်ပိုင်းပုံ

ချဲ့ကြည့်လျှင် ကြိုးချည်ထားသော CCS- monofilament တစ်ခုစီ (1.4–3.2 mm) သည် သတ္တုဗေဒနည်းဖြင့် 0.25 mm ကြေးနီအလွှာနှင့် ချိတ်ဆက်ထားသော သံမဏိအူတိုင်တစ်ခုဖြစ်ပြီး ၎င်းသည် 40% IACS အဆင့်သတ်မှတ်ချက်၏ နောက်ကွယ်ရှိ တည်ဆောက်ပုံဖြစ်သည်။

CCS သို့မဟုတ် အစိုင်အခဲကြေးနီ- မည်သည့်လျှပ်ကူးပစ္စည်းသည် သင်၏သတ်မှတ်ချက်ကို ရရှိမည်ကို ဆုံးဖြတ်ပေးသည့် ရှုထောင့်ငါးခု

အသုံးအဆောင်ပစ္စည်းဝယ်ယူသူတစ်ဦးက “CCS သို့မဟုတ် ကြေးနီ — ကျေးဇူးပြု၍ အကြံပေးပါ” ဟု RFQ တစ်ခု ကျွန်ုပ်ထံပေးပို့သောအခါ ကျွန်ုပ်သည် datasheet ဖြင့် မဖြေကြားပါ။ အောက်ဖော်ပြပါ ငါးတန်းနှိုင်းယှဉ်ချက်ဖြင့် ကျွန်ုပ်ဖြေကြားပါသည်။အဘယ်ကြောင့်ဆိုသော်ဆယ့်နှစ်နှစ်ကြာ ပို့ကုန်မှာယူမှုများတွင် ဆုံးဖြတ်ချက်သည် ဤရှုထောင့်ငါးခုအနက် တစ်ခုခုပေါ်တွင် အမြဲတမ်း ကျရောက်ခဲ့သည်- လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်း၊ စက်ပိုင်းဆိုင်ရာခိုင်ခံ့မှု၊ ချေးခံနိုင်ရည်၊ ခိုးယူခံရမှုအန္တရာယ်နှင့် စံချိန်စံညွှန်းလွှမ်းခြုံမှု။ ကျန်အရာအားလုံးသည် ဆူညံသံများဖြစ်သည်။ ကိန်းဂဏန်းများသည် ကျွန်ုပ်တို့၏ ထုတ်လုပ်မှုမှတ်တမ်းများနှင့် စက်ရုံစမ်းသပ်မှုအစီရင်ခံစာများမှဖြစ်ပြီး စက်မှုလုပ်ငန်းပျမ်းမျှများမှ မဟုတ်ပါ။

အတိုင်းအတာ ကြေးနီဖြင့် ဖုံးအုပ်ထားသော သံမဏိ (ကျွန်ုပ်တို့၏ AF-0516 အမျိုးအစား) Solid Copper (ကျွန်ုပ်တို့၏ AF-0531 အကွာအဝေး) ဘယ်ဟာက ဘယ်အချိန်မှာ အနိုင်ရလဲ
လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်း (% IACS) အဆင့်အလိုက် 15%–40% IACS; 40% IACS = ~0.0431 Ω·mm²/m IACS ၉၀%–၉၉.၉%; ခုခံမှု <၀.၀၁၇၂၄၁ Ω·mm²/m ကြေးနီသည် fault duty သည် cross-section ကို ပြုပြင်ပေးသည့်အခါတိုင်း
ဆန့်နိုင်အား ၅၆၀–၁၀၄၀ MPa (ခိုင်မာစွာဆွဲထားသော အဆင့်များ) အပူပေးထားသော ကြေးနီအတန်းအစား၊ CCS တန်ဖိုးများ၏ သုံးပုံတစ်ပုံခန့် CCS၊ ရှည်လျားသော ဆွဲအားများနှင့် အပေါ်ဘက် အကွာအဝေးများတွင်
ဆောက်လုပ်ရေးအပိုင်းအခြား ကြိုး ၇-၃၇ ချောင်း၊ မိုနိုဖီလာမင့် ၁.၄-၃.၂ မီလီမီတာ၊ စုစုပေါင်း ၄.၂-၂၂.၅ မီလီမီတာ အစိုင်အခဲနှင့် ကြိုးချည်ထားသော၊ ဖြတ်ပိုင်းပုံဖြင့် အရွယ်အစားသတ်မှတ်သည် ကြိုးချည်ပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ်ရှိမှုအတွက် CCS၊ ကျစ်လစ်သောဇယားကွက်များအတွက် ကြေးနီ
သံချေးတက်ခြင်းနှင့် ဝန်ဆောင်မှုသက်တမ်း ၀.၂၅ မီလီမီတာ ကြေးနီအလွှာဖြင့် ပေါင်းစပ်ထားသည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ မှတ်တမ်းများအရ ပုံမှန်မြေဆီလွှာများတွင် ၅၀ နှစ်အထက် ရှိကြောင်း ဖော်ပြသည်။ ကြေးနီအပိုင်းအစအပြည့်အစုံ၊ မြေဆီလွှာစွမ်းဆောင်ရည် အလွန်ကောင်းမွန်ပြီး၊ အက်ဆစ်ဓာတ်များသော သို့မဟုတ် အမိုးနီယမ်ပါဝင်သော မြေဆီလွှာကို သတိထားပါ ပုံမှန်မြေဆီလွှာများကို ရေဆေးပါ၊ မြေဆီလွှာ၏ ဓာတုဗေဒကို အလွန်အမင်း စစ်ဆေးပါ
ခိုးယူမှုနှင့် စွန့်ပစ်ပစ္စည်း ပေါ်လွင်ခြင်း Bimetallic ကြိုး၊ အနည်းဆုံး စွန့်ပစ်တန်ဖိုး ဒေသအများစုတွင် အပြည့်အဝတန်ဖိုးဖြတ်ထားသော စွန့်ပစ်ပစ္စည်းပစ်မှတ် CCS သည် ခိုင်မာစွာ၊ လုံခြုံမှုမရှိသော စင်္ကြံများတွင်
အုပ်ချုပ်မှုစံနှုန်းများ ASTM B227 (ဝါယာကြိုး) နှင့် ASTM B228 (ကြိုးချည်ထားသော လျှပ်ကူးပစ္စည်း); ISO 9001 ကြိတ်ခွဲမှု ကျွန်ုပ်တို့၏ ကြေးနီအမျိုးအစားတွင် IEC နှင့် CE ကိုက်ညီမှု သင့် PO တွင် ဖော်ပြထားသော စံနှုန်းနှင့် ကိုက်ညီအောင်လုပ်ပါ

စားပွဲရဲ့ နှစ်တန်းကို နောက်တစ်ခါ ကြည့်သင့်တယ်၊အဘယ်ကြောင့်ဆိုသော်ဝယ်ယူသူများ အများဆုံး မကြာခဏ ပြောင်းပြန်ရလေ့ရှိသော အချက်များဖြစ်သည်။ ပထမအချက်အနေဖြင့်၊ ဆွဲဆန့်အားသည် ရှိထားရန် ကောင်းသောအချက်မဟုတ်ပါ- ရှည်လျားသော အလျားလိုက် ဦးတည်ချက်ဆိုင်ရာ တူးစက် သို့မဟုတ် အပေါ်ယံ မြေပြင်ဝါယာကြိုးတွင်၊ ပျော့ပျောင်းသော ကြေးနီလျှပ်ကူးပစ္စည်းသည် တပ်ဆင်စဉ်အတွင်း ဆန့်ထွက်ပြီး လည်ပင်းအောက်သို့ နိမ့်ကျသွားနိုင်ပြီး၊ လည်ပင်းအပိုင်းသည် သင့်ဇယားကွက်တွင် အပူပေးသည့်နေရာ ဖြစ်လာသည်။ 560–1040 MPa ရှိ ကျွန်ုပ်တို့၏ CCS ကြိုးသည် အပူပေးထားသော ကြေးနီကို အပြီးတိုင်ပုံပျက်စေမည့် ဆွဲအားများကို လျစ်လျူရှုထားပြီး၊ ထို့ကြောင့် နှစ်မျိုးလုံးကို တပ်ဆင်ခဲ့သော လိုင်းအဖွဲ့သားများသည် CCS ကို ဒုတိယအကြိမ်တွင် သတ်မှတ်လေ့ရှိကြသည်။ ဒုတိယအချက်အနေဖြင့်၊ သံချေးတက်ခြင်းအတန်း- ကျွန်ုပ်အများဆုံးကြားရသည့် မေးခွန်းမှာ 0.25 မီလီမီတာရှိသော ကြေးနီအလွှာသည် မြေအောက်တွင် ရှင်သန်နိုင်ခြင်း ရှိ၊ မရှိဖြစ်ပြီး ကျွန်ုပ်တို့၏အဖြေမှာ တပ်ဆင်ထားသော အခြေခံ၏ ဝန်ဆောင်မှုသက်တမ်းမှတ်တမ်းဖြစ်သည် - ချည်နှောင်ထားသော cladding သည် plating မဟုတ်ပါ၊ ပါးလွှာသော electroplated coating တစ်ခုကဲ့သို့ ကွာကျခြင်း သို့မဟုတ် pinhole မရှိပါ။

အဖြေ Nugget:အစိုင်အခဲကြေးနီသည် အချင်းတစ်ခုစီ၏ အလင်းအားပေါ်တွင် အနိုင်ရသော်လည်း၊ CCS သည် အသုံးအဆောင်လမ်းကြောင်းအများစုတွင် တပ်ဆင်သက်တမ်းဆိုင်ရာ အငြင်းအခုံကို အနိုင်ရသည်။အဘယ်ကြောင့်ဆိုသော်၎င်း၏ 560–1040 MPa ဆွဲဆန့်အားသည် တပ်ဆင်မှုပျက်စီးမှုကို ကာကွယ်ပေးပြီး သုညနီးပါးရှိသော စွန့်ပစ်ပစ္စည်းတန်ဖိုးသည် ကြေးနီကွန်ရက်ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှုဘတ်ဂျက်များကို မောင်းနှင်သည့် ခိုးယူခံရနိုင်ခြေကို ဖယ်ရှားပေးပါသည်။

စက်ပိုင်းဆိုင်ရာ လက်တွေ့စစ်ဆေးမှု- အစိုင်အခဲ ကြေးနီသည် Pull-In ကို ခံနိုင်ရည်ရှိပါသလား။

ဒီမှာ conductivity ဇယားတွေမှာ ဘယ်တော့မှ မပေါ်တဲ့ failure mode တစ်ခုပါ။ လွန်ခဲ့တဲ့ နှစ်အနည်းငယ်က တခြားရင်းမြစ်က အပူပေးထားတဲ့ ကြေးနီ ground wire တစ်ခုဟာ ကြာရှည်စွာ တပ်ဆင်နေစဉ်အတွင်း ဆိုးဆိုးရွားရွား ပြုတ်ကျပြီးနောက် ကန်ထရိုက်တာတစ်ယောက်က ကျွန်တော်တို့ကို ဆက်သွယ်ခဲ့ပါတယ်။ grid resistance readings တွေက run တစ်လျှောက်မှာ မညီမညာ ပြန်ပေါ်လာတဲ့အခါမှသာ ပျက်စီးမှုကို တွေ့ရှိခဲ့ပါတယ်။ ပြင်ဆင်မှုကတော့ အပိုင်းတစ်ခုလုံးကို တူးဖော်ပြီး အစားထိုးဖို့ပါပဲ။ tensile strength ကို ဒုတိယ spec အဖြစ် သဘောထားတဲ့ ဝယ်သူတိုင်းနဲ့ ဒီဇာတ်လမ်းကို ကျွန်တော် မျှဝေပါတယ်။အဘယ်ကြောင့်ဆိုသော်ဝန်ထမ်းတစ်ဦးသည် ၎င်းကို နှစ်ကြိမ်ဆွဲရသည့်အချိန်တွင် တစ်မီတာလျှင် အသက်သာဆုံး လျှပ်ကူးပစ္စည်းသည် တပ်ဆင်ထားသော ကီလိုမီတာလျှင် အဈေးအကြီးဆုံး လျှပ်ကူးပစ္စည်း ဖြစ်လာသည်။

CCS မှာဆိုရင် ရူပဗေဒက တခြားနည်းနဲ့ လည်ပတ်ပါတယ်။ သံမဏိအူတိုင်က တပ်ဆင်မှုဝန်ကို သယ်ဆောင်ပါတယ် — ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ strand စမ်းသပ်မှုတွေက အဆင့်ပေါ်မူတည်ပြီး 560 နဲ့ 1040 MPa အကြား — ပြီးတော့ ကြေးနီအဖုံးက စီးနင်းမှုအတွက် ရိုးရှင်းစွာ လိုက်ဖက်ပါတယ်။ လက်ဖြင့်ခင်းထားသော grid လုပ်ငန်းအတွက် 7-strand တည်ဆောက်ပုံများနှင့် ကွေးညွှတ်ခြင်း၊ လိပ်ခြင်း သို့မဟုတ် မျက်လုံးဆွဲခြင်းတို့ ပါဝင်သည့် 19- သို့မဟုတ် 37-strand တည်ဆောက်ပုံများကို ကျွန်ုပ်တို့ အကြံပြုပါတယ်။အဘယ်ကြောင့်ဆိုသော်ပိုမိုပါးလွှာသော monofilament များသည် ကြေးနီအလွှာကို အလုပ်မလုပ်ဘဲ အချင်းဝက်ငယ်တစ်ခုတွင် ကွေးညွှတ်နိုင်သည်။ ထို့ကြောင့်လည်း ကျွန်ုပ်တို့၏ stranded CCS အကွာအဝေးသည် ಒಟ್ಟಾರೆအချင်း ၄.၂ မီလီမီတာမှ ၂၂.၅ မီလီမီတာအထိ ရှိသည်- တူညီသော ၄၀% IACS အဆင့်သည် ဖြန့်ဖြူးရေးတိုင် butt wrap သို့မဟုတ် transmission substation main grid အတွက် strand အရေအတွက်ကို ပြောင်းလဲခြင်းဖြင့် ဝန်ဆောင်မှုပေးနိုင်သည်။

ကြေးနီဖြင့်ဖုံးအုပ်ထားသော သံမဏိဝါယာကြိုး သတ်မှတ်ချက်ဇယားတွင် အချင်း၊ ကြိုးမျှင်အရေအတွက်၊ ဆွဲဆန့်နိုင်အားနှင့် 40% IACS လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်းအဆင့်များကို ဖော်ပြထားသည်

ကျွန်ုပ်တို့၏ QC အဖွဲ့က CCS အမိန့်များနှင့် ထုတ်ပေးသော effect-and-drawing specification sheet — ထုတ်လုပ်မှုအသုတ်တစ်ခုစီအတွက် အတည်ပြုထားသော အချင်း၊ strand configuration နှင့် tensile values ​​များ။

ခိုးယူမှု၊ စွန့်ပစ်ပစ္စည်းနှင့် လုံခြုံရေးညီမျှခြင်း- ကြေးနီ၏ ပြန်လည်ရောင်းချမှုတန်ဖိုးသည် သင့်အတွက် အကျိုးသက်ရောက်ပါသလား။

လျှပ်စစ်ဓာတ်အားဝယ်ယူသူများသည် လျှပ်စစ်ဓာတ်အား နှိုင်းယှဉ်ဇယားတွင် ခိုးယူမှုကို ရှားရှားပါးပါးသာ ထည့်သွင်းလေ့ရှိသော်လည်း ၎င်းတို့၏ ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းရေးဌာနများက လက်ခံကြသည်။ ကျွန်ုပ်တို့ ပို့ဆောင်ပေးသည့် ဈေးကွက်အများစုတွင် အစိုင်အခဲကြေးနီမြေချိတ်ဆက်ခြင်းသည် အပြည့်အဝတန်ဖိုးရှိသော စွန့်ပစ်ပစ္စည်းပစ်မှတ်တစ်ခုဖြစ်ပြီး ပြိုကွဲနေသော ဓာတ်အားခွဲရုံခြံစည်းရိုးမြေချိတ်ဆက်မှု သို့မဟုတ် ခိုးယူခံရသော counterpoise လည်ပတ်မှုသည် ပစ္စည်းဆုံးရှုံးမှုတစ်ခုတည်းမဟုတ်ဘဲ ဓာတ်အားလိုင်းပြန်လည်မလည်ပတ်မချင်း ဘေးကင်းရေးထိတွေ့မှုတစ်ခုဖြစ်သည်။ ဖြန့်ဖြူးရေးဖောက်သည်များက ၎င်းတို့၏ နှစ်စဉ်ကြေးနီအစားထိုးဘတ်ဂျက်သည် ဓာတ်အားလိုင်း၏ မူလပစ္စည်းကုန်ကျစရိတ်ထက် ကျော်လွန်နေကြောင်း ပြောပြကြသည်ကို ကျွန်ုပ်တွေ့ခဲ့ရသည်၊ ၎င်းသည် ရိုက်ရမည့် ရယ်စရာကောင်းသော စာကြောင်းတစ်ကြောင်းဖြစ်ပြီး ၎င်းတို့အများစုသည် ထိတွေ့ပြီး အသုံးပြုနိုင်သော ဓာတ်အားလိုင်းများကို CCS သို့ ရွှေ့ပြောင်းခဲ့ကြသည့် အဓိကအကြောင်းရင်းဖြစ်သည်။

CCS သည် ပြဿနာကို သော့ခတ်အဆင့်ထက် လှုံ့ဆော်မှုအဆင့်တွင် တိုက်ခိုက်သည်- သံမဏိအူတိုင်ပါသော bimetallic ကြိုးသည် စွန့်ပစ်ပစ္စည်းစက်ရုံတွင် ခွဲထုတ်တန်ဖိုး မရှိသလောက်ဖြစ်သောကြောင့် အစိုင်အခဲကြေးနီကဲ့သို့ ခိုးယူခံရခြင်းမရှိပါ။ဘာလို့လဲဆိုတော့ခိုးယူမှု၏ စီးပွားရေး ပြိုလဲမှုတွင် လုံခြုံရေးဘတ်ဂျက်လည်း ပြိုလဲနိုင်သည်။ ခြံစည်းရိုးခတ်ပြီး စောင့်ကြည့်ထားသော ခြံဝင်းများအတွင်းရှိ အစိမ်းရောင်ကွင်း ဓာတ်အားခွဲရုံများအတွက် ဤအငြင်းအခုံသည် အရေးမကြီးပါ၊ ကျွန်ုပ်တို့လည်း ထိုသို့ပြောပါသည် - သို့သော် ဓာတ်အားပို့လွှတ်ရေးစင်္ကြံများတစ်လျှောက်၊ ကျေးလက်ဓာတ်အားခွဲရုံများရှိ တိုင်ကွင်းများနှင့် ပွင့်လင်းသောဒေသတစ်လျှောက် ကီလိုမီတာများစွာ ရှည်လျားသော ရထားလမ်းမြေစိုက်ခြင်းအတွက်၊ ခိုးယူမှုအတိုင်းအတာကို အဆုံးအဖြတ်ပေးသည်ဟု ကျွန်ုပ်ယူဆပြီး ကြေးနီထုတ်ယူသည့်ရာသီကို ဖြတ်သန်းခဲ့ကြသော လျှပ်စစ်အင်ဂျင်နီယာအများစုလည်း ထိုနည်း၎င်းပင် ယူဆကြသည်။

ဘယ်လျှပ်ကူးပစ္စည်းကို သင့်လျှပ်စစ်ဓာတ်အားဌာနက သတ်မှတ်သင့်သလဲ။ ကွင်းဆင်းစမ်းသပ်ထားသော ဆုံးဖြတ်ချက်မူဘောင်

ကျွန်တော် ဝယ်ယူရေးအဖွဲ့နဲ့အတူ ထိုင်တဲ့အခါ၊ ကျွန်တော်တို့ဟာ အကြောင်းအရာတွေကို အကျဉ်းချုပ်ဆွေးနွေးတာမျိုး မလုပ်ပါဘူး — ကျွန်တော်တို့က ဆုံးဖြတ်ချက်အတိုချုံး အစီအစဉ်အတိုင်း လုပ်ဆောင်ပြီး ကျွန်တော်တို့ လုပ်ဆောင်တဲ့အတိုင်း တိတိကျကျ ပေးပါမယ်။

  1. fault-current study ကို ဦးစွာ လုပ်ဆောင်ပါ။သင့်ရဲ့ IEEE 80 တွက်ချက်မှုက အမြင့်ဆုံး လျှပ်ကူးပစ္စည်း အချင်းကို သတ်မှတ်ပေးပြီး ကြေးနီဟာ အဲဒီအချင်းအတွင်းရှိ fusing-current လိုအပ်ချက်နဲ့ ကိုက်ညီတဲ့ တစ်ခုတည်းသော ပစ္စည်းဆိုရင် ကြေးနီကို သတ်မှတ်ပြီး အဲဒီမှာတင် ရပ်လိုက်ပါ။
  2. တပ်ဆင်မှုနည်းလမ်းကို စစ်ဆေးပါ။ထွန်ယက်မှုရှည်လျားခြင်း၊ ဦးတည်ချက်ဆိုင်ရာ တူးဖော်မှုများနှင့် အပေါ်မှ ချဲ့ထွင်သည့် ထွန်စက်များသည် 560–1040 MPa ဆွဲအားခံနိုင်ရည်တွင် CCS ကို အကျိုးပြုသည်။ ပွင့်လင်းသော ကတုတ်ကျင်းများတွင် တိုတောင်းပြီး လက်ဖြင့်နေရာချထားသော ဇယားကွက်များသည် ကြားနေနယ်မြေများဖြစ်သည်။
  3. ခိုးယူမှုဖော်ထုတ်ချက်ကို ရိုးသားစွာ အမှတ်ပေးပါ။ခြံစည်းရိုးခတ်ထားသော၊ စောင့်ကြည့်ထားသော ဓာတ်အားခွဲရုံ- ကြားနေ။ ကျေးလက်စင်္ကြံ၊ တိုင်ကွင်း၊ ရထားလမ်းမြေစိုက်စနစ်- CCS၊အဘယ်ကြောင့်ဆိုသော်စွန့်ပစ်ပစ္စည်းတန်ဖိုးကို ဖယ်ရှားခြင်းသည် ခြိမ်းခြောက်မှုကို ဖယ်ရှားပေးသည်။
  4. မြေဆီလွှာ၏ ဓာတုဗေဒကို စမ်းသပ်ပါ။ပုံမှန်မြေဆီလွှာများသည် ကျွန်ုပ်တို့၏ CCS တွင် ဒီဇိုင်းသက်တမ်း ၅၀ နှစ်အထက်ရှိသော ပစ္စည်းနှစ်မျိုးလုံးနှင့် ကိုက်ညီပါသည်။ အက်ဆစ်ဓာတ်များသော သို့မဟုတ် ဓာတုဗေဒဆိုင်ရာ ပြင်းထန်သောမြေဆီလွှာသည် မည်သည့်ပစ္စည်းကိုမဆို ထုတ်လွှတ်ခြင်းမပြုမီ ဆွေးနွေးသင့်သည်။
  5. PO တွင် စံနှုန်းကို ပြင်ဆင်ပါ။CCS အတွက် ဝါယာကြိုးအတွက် ASTM B227 နှင့် လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်းအဆင့်ရှိသော ကြိုးချည်ကြိုးအတွက် ASTM B228 (40 HS သည် utility default)၊ ကြေးနီအတွက် သင်လိုအပ်သော IEC ကိုက်ညီမှုကို ဖော်ပြပါ။ “grounding conductor” ဟုသာ ဖော်ပြထားသော ဝယ်ယူမှုအမှာစာသည် အစားထိုးကစားနည်းများကို ဖိတ်ခေါ်ပါသည်။

အဲဒီအစီအစဉ်မှာ မပါတဲ့ဟာကို သတိပြုပါ- တစ်မီတာလျှင် ယူနစ်ဈေးနှုန်း။ ကျွန်တော် တမင်တကာ နောက်ဆုံးအနေနဲ့ ထားခဲ့တယ်၊အဘယ်ကြောင့်ဆိုသော်မီတာဈေးနှုန်းတစ်ခုတည်းကို အခြေခံပြီး ရွေးချယ်ထားတဲ့ လျှပ်ကူးသမားဟာ ဒီလုပ်ငန်းမှာ ကျွန်တော်မြင်ဖူးသမျှ ငါးနှစ်အတွင်း ပြန်လည်ဝယ်ယူမှုရဲ့ အားအကိုးရဆုံး ခန့်မှန်းချက်ပါပဲ။ ဈေးနှုန်းက ဆုံးဖြတ်ချက်မှာ ပါဝင်ပေမယ့် ရူပဗေဒ၊ တပ်ဆင်မှုနဲ့ လုံခြုံရေးဆိုင်ရာ ထိတွေ့မှုတွေက သင်တကယ်ဝယ်ယူနေတဲ့ ပစ္စည်းမိသားစုကို ပြောပြပြီးနောက်မှာ ဒါဟာ ပါဝင်ပါတယ်။

လျှပ်ကူးပစ္စည်းခုခံမှုနှိုင်းယှဉ်ကိရိယာ

CCS လျှပ်ကူးပစ္စည်းနှင့် အရွယ်အစားတူ ကြေးနီစစ်စစ်ကို နှိုင်းယှဉ်ရန် သင်၏ ပြေးလမ်းအရှည်နှင့် ဖြတ်ပိုင်းပုံကို ရိုက်ထည့်ပါ။ ခုခံမှုအခြေခံ: 100% IACS တွင် 0.017241 Ω·mm²/m။

   

CCS မှာ ဆင်းသက်လာတဲ့ ပရောဂျက်တွေအတွက်၊ ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ကြေးနီဖြင့်ဖုံးအုပ်ထားသော သံမဏိဝါယာကြိုးအကွာအဝေးတွင် 15%–40% IACS လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်း၊ 0.25 mm ကြေးနီအလွှာ၊ tensile strength 560 မှ 1040 MPa၊ monofilament အချင်း 1.4–3.2 mm နှင့် 7–37 strand configuration များဖြင့် စုစုပေါင်းအချင်း 4.2–22.5 mm ရှိသည် — ISO 9001 အောက်တွင် လစဉ်စွမ်းရည် 100,000 မီတာဖြင့် ထုတ်လုပ်ထားပြီး၊ လိပ်ဖြင့်ထုပ်ပိုးပြီး Ningbo သို့မဟုတ် Shanghai မှတစ်ဆင့် ပို့ဆောင်ပေးပါသည်။ stranded constructions များကို အထူးလိုအပ်သော ဝယ်ယူသူများသည် ကျွန်ုပ်တို့၏ ... ကို ကြည့်ရှုနိုင်ပါသည်။မျှင်မျှင် CCS ဝါယာကြိုး ထုတ်လုပ်ရေး စာမျက်နှာပြီးတော့ မိသားစုတစ်ခုလုံးက ကျွန်တော်တို့ရဲ့အောက်မှာ ထိုင်နေကြတယ်ကြေးနီဖုံးထားသော သံမဏိဝါယာကြိုးအမျိုးအစားပြတ်ရွေ့လေ့လာမှုက အခြားတစ်ဖက်ကို ညွှန်ပြတဲ့အခါ၊ ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့၉၉.၉၇% သန့်စင်သော ကြေးဝါယာကြိုးရထားလမ်း၊ ဆက်သွယ်ရေးနှင့် လျှပ်စစ်ဓာတ်အား မြေပြင်ချိတ်ဆက်မှုအတွက် IEC နှင့် CE ကိုက်ညီမှုရှိသော သင်္ဘောများ — ထို့အပြင် စီမံကိန်းတွင် လျှပ်ကူးပစ္စည်းတစ်ခုခုကို ချောင်းများ သို့မဟုတ် ပိုက်များနှင့် ချိတ်ဆက်ခြင်းလည်း ပါဝင်ပါက၊ ကျွန်ုပ်တို့၏ အစောပိုင်းလမ်းညွှန်ချက်တွင်ပိုက်လိုင်းကက်သိုဒစ်ကာကွယ်မှုအတွက် thermit ဂဟေဆော်ပစ္စည်းများဝယ်ယူခြင်းအပူထုတ်ဘက်ခြမ်းကို ဖုံးလွှမ်းထားသည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ကိုယ်ပိုင် စက်ရုံဒေတာထက်ကျော်လွန်သော လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်းနောက်ခံအတွက်၊ကြေးနီဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်ရေးအသင်း၏ လျှပ်စစ်အသုံးချမှုစာကြည့်တိုက်သည် ကျွန်ုပ်တို့ အငယ်တန်းအင်ဂျင်နီယာများကို ဦးစွာညွှန်ပြသော ရည်ညွှန်းချက်ဖြစ်သည်။

မကြာခဏမေးလေ့ရှိသောမေးခွန်းများ- CCS နှင့် ကြေးနီအကြောင်း အသုံးအဆောင်ဝယ်ယူသူများက ကျွန်ုပ်တို့အား မေးမြန်းသောမေးခွန်းများ

၄၀% IACS ကြေးနီပြားသံမဏိသည် ဓာတ်အားခွဲရုံမြေပြင်တပ်ဆင်ရန်အတွက် လုံလောက်ပါသလား။

ကိစ္စအများစုမှာ ဟုတ်ပါတယ်။ ၄၀% IACS CCS လျှပ်ကူးပစ္စည်းတွင် ခုခံမှု 0.0431 Ω·mm²/m ခန့်ရှိသောကြောင့် တူညီသော fault duty အတွက် ကြေးနီ၏ cross-section ထက် ၂.၅ ဆခန့် လိုအပ်ပါသည် — သို့သော် အရွယ်အစားကို မှန်ကန်စွာ ချိန်ညှိပြီးသည်နှင့် IEEE 80 လိုအပ်ချက်များနှင့် ကိုက်ညီပြီး tensile strength ပိုမိုမြင့်မားစွာ လုပ်ဆောင်ပါသည်။ fusing-current တွက်ချက်မှုကို ဦးစွာ အတည်ပြုရန် အကြံပြုအပ်ပါသည်။ လိုအပ်သော အချင်းသည် သင်၏ trench နှင့် rod layout နှင့် ကိုက်ညီပါက ၄၀% IACS CCS သည် ကောင်းမွန်သော default တစ်ခုဖြစ်သည်။

ကြေးနီဖုံးထားသော သံမဏိ လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်းကို စက်ရုံစမ်းသပ်မှုအစီရင်ခံစာမှ မည်သို့အတည်ပြုရမည်နည်း။

လက်မှတ်ပေါ်တွင် တန်ဖိုးသုံးခုကို တောင်းဆိုပါ- IACS ရာခိုင်နှုန်း (သို့မဟုတ် Ω·mm²/m ဖြင့် ခုခံမှု)၊ ကြေးနီအလွှာအထူနှင့် ဆန့်နိုင်အား။ ကျွန်ုပ်တို့၏စက်ရုံသည် အဆင့်အလိုက် 15%–40% IACS အပိုင်းအခြားအတွင်း လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်းအခြေအနေကို အစီရင်ခံပြီး 0.25 mm cladding နှင့် 560 မှ 1040 MPa အကြားရှိ ဆန့်နိုင်အားတန်ဖိုးများကို ထုတ်လုပ်မှုအသုတ်သို့ ခြေရာခံနိုင်သည်။ ပေးသွင်းသူသည် ထိုနံပါတ်များကို အသုတ်နံပါတ်နှင့် ချိတ်ဆက်၍မရပါက လက်မှတ်ကို စျေးကွက်ရှာဖွေရေးပစ္စည်းအဖြစ် သဘောထားပါ။

CCS မြေစိုက်ဝါယာကြိုးများအတွက် မည်သည့်ကြိုးဖွဲ့စည်းပုံများ ရရှိနိုင်သနည်း။

ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ ကြိုးအမျိုးအစားဟာ ၁.၄–၃.၂ မီလီမီတာ monofilament အချင်းနဲ့ ၄.၂–၂၂.၅ မီလီမီတာ အချင်းရှိတဲ့ ကြိုး ၇ ချောင်းကနေ ၃၇ ချောင်းအထိ ရှိပါတယ်။ လက်နဲ့ခင်းထားတဲ့ grid လုပ်ငန်းအတွက် ကြိုး ၇ ချောင်းနဲ့ ကွေးညွှတ်ခြင်း၊ လိပ်ခြင်း ဒါမှမဟုတ် ဆွဲတဲ့ ပစ္စည်းကိရိယာတွေ အသုံးပြုရတဲ့ ၁၉ ချောင်း ဒါမှမဟုတ် ၃၇ ချောင်းကို အကြံပြုပါတယ်။ ဘာလို့လဲဆိုတော့ ပိုပါးလွှာတဲ့ filament တွေက ကြေးနီအလွှာကို ဖိစီးမှုမရှိဘဲ ပိုကျဉ်းတဲ့ radii တွေမှာ ကွေးညွှတ်နိုင်လို့ပါ။

၀.၂၅ မီလီမီတာ ကြေးနီအလွှာက မြေအောက်မှာ ခံနိုင်ပါသလား။

ဟုတ်ကဲ့၊ ၎င်းကို လျှပ်စစ်ဖြင့် ಲೇಪನ್ಯಾನိုခြင်းအစား သတ္တုဗေဒနည်းဖြင့် ಲೇಪನိုထားလျှင် ပိုကောင်းပါသည်။ ကျွန်ုပ်တို့၏ ထုတ်လုပ်မှုမှတ်တမ်းများအရ ပုံမှန်မြေဆီလွှာများတွင် ဝန်ဆောင်မှုသက်တမ်း ၅၀ နှစ်အထက်ရှိကြောင်း ဖော်ပြသည်။ ಲೇಪನိုလုပ်ငန်းစဉ်သည် အကာအရံကို သံမဏိအူတိုင်နှင့် ပေါင်းစပ်ပေးသောကြောင့် ပါးလွှာသော ಲೇಪನိုအပြီးသတ်ကဲ့သို့ အလွှာလိုက်ကွာကျခြင်း၊ ပင်ပေါက်ခြင်း သို့မဟုတ် အောက်ခံဖလင်-ချေးခြင်း မရှိပါ။

CCS ကို အစိုင်အခဲကြေးနီကဲ့သို့ အပူထုတ်ခြင်းဖြင့် ဂဟေဆက်နိုင်ပါသလား။

ဟုတ်ကဲ့ — အပူထုတ် (CAD ဂဟေ) ချိတ်ဆက်မှုများသည် ပစ္စည်းနှစ်မျိုးလုံးတွင် အလုပ်လုပ်ပြီး အမြဲတမ်း grid ချိတ်ဆက်မှုများအတွက် ကျွန်ုပ်တို့ အကြံပြုထားသော ပူးတွဲနည်းလမ်းဖြစ်သည်။ ဂဟေမှုန့်နှင့် မှိုများကို လျှပ်ကူးပစ္စည်းအရွယ်အစားနှင့် ကြိုးအရေအတွက်နှင့် ကိုက်ညီအောင် ပြုလုပ်ထားသောကြောင့် မှာယူသည့်အခါ CCS အချင်းနှင့် ဖွဲ့စည်းမှုပုံစံကို ကျွန်ုပ်တို့အား ပြောပြပါ၊ ကျွန်ုပ်တို့သည် လျှပ်ကူးပစ္စည်းနှင့်အတူ မှန်ကန်သော ဂဟေဆက်ကိရိယာကို သတ်မှတ်ပေးပါမည်။

ကျွန်တော့်ရဲ့ ဝယ်ယူမှုအမှာစာမှာ ASTM B227 ဒါမှမဟုတ် ASTM B228 လို့ နာမည်ပေးသင့်လား။

သက်ဆိုင်သည့်နေရာတွင် နှစ်ခုစလုံးကို ဖော်ပြပါ- ASTM B227 သည် တစ်ဦးချင်း မာကျောသော ကြေးနီပြား သံမဏိဝါယာကြိုးကို အုပ်ချုပ်ပြီး ASTM B228 သည် ထိုဝါယာကြိုးများမှ တည်ဆောက်ထားသော concentric-lay-stranded လျှပ်ကူးပစ္စည်းကို အုပ်ချုပ်သည်။ လျှပ်ကူးနိုင်စွမ်းအဆင့် — common utility 40% IACS အတန်းအစားအတွက် 40 HS — နှင့် ကြိုးအရေအတွက်ကို ပေါင်းထည့်ပါ၊ သင့် PO သည် အစားထိုးရန် နေရာမချန်ပါ။

သင့်ရဲ့ ချို့ယွင်းမှု-လျှပ်စီးကြောင်း လေ့လာမှု၊ သင့်ရဲ့ မြေဆီလွှာ အစီရင်ခံစာ ဒါမှမဟုတ် သင့်ရဲ့ လျှပ်ကူးပစ္စည်း အချင်းနဲ့ ပြေးအရှည်ကိုသာ ကျွန်ုပ်တို့ထံ ပေးပို့ပါ — ကျွန်ုပ်တို့ရဲ့ အင်ဂျင်နီယာအဖွဲ့က CCS-or-copper အကြံပြုချက်ကို စက်ရုံစမ်းသပ်မှုဒေတာနဲ့အတူ တစ်ရက်အတွင်း ပြန်ပို့ပေးပါလိမ့်မယ်။

စပယ်ယာထောက်ခံချက်တောင်းခံပါ

ဂျိန်း ယန်Xinchang Shibang New Material Co., Ltd. တွင် အရောင်းမန်နေဂျာ — မိုးကြိုးကာကွယ်ရေးနှင့် မြေစိုက်ပစ္စည်းများ တင်ပို့မှုတွင် ၁၂ နှစ် အတွေ့အကြုံရှိပြီး အာရှ၊ အရှေ့အလယ်ပိုင်း၊ အာဖရိကနှင့် တောင်အမေရိကတစ်လွှားရှိ လျှပ်စစ်ဓာတ်အားနှင့် EPC ဝယ်ယူသူများကို အကြံပေးလျက်ရှိသည်။

ဖေ့စ်ဘွတ်ခ် · LinkedIn · X

ပို့စ်တင်ချိန်: ၂၀၂၆ ခုနှစ်၊ စက်တင်ဘာလ ၁၁ ရက်
​