Terepi adatspecifikációs útmutató napelemes EPC mérnökök számára: hogyan tartottak fenn 3,1 Ω-os földelő ellenállást egy 150 MW-os szaúdi napelemes erőműbe szállított 4200 kémiai földelőelektróda öt éven keresztül 1800 Ω·cm talajon – és a beszerzési, telepítési és auditlépések, amelyek idáig elvezettek minket.
TL;DR — Öt válasz egy valós, 150 MW-os kémiai elektróda telepítéséből
- Mit szállítottak valójában?4200 kémiai földelő elektróda egy 150 MW-os szaúdi napelemes erőműhöz a 2020-2022-es telepítési időszakban, valamint csereelektródák a 2023-as ismételt teszteléshez.
- Mit mutattak a terepi adatok?Az átlagos pad-ellenállás 3,1 Ω volt az 5 Ω-os tervezési célértékhez képest, a legrosszabb pad-érték 4,7 Ω volt az ötödik évben megismételt teszt során a legszárazabb tömb sarokban.
- Melyik talajsáv indokolta ezt?A réteges felmérés az elektródák 73%-át az 1000-2000 Ω·cm sávba sorolta; a legrosszabb 6% 2500 Ω·cm fölé ment, ahol meg kellett dupláznunk az elektródákat.
- Mely szabványok számítottak valójában? IEEE 837csatlakozókhoz,IEC 62561-7a feltöltésért,NFPA 70 (NEC) 690. cikka PV-oldali vezetőhöz, ésNEMA GR-1a rúd geometriájához.
- Mi romlott el, és mi volt a megoldás?Egy beszállítótól származó töltőanyag-tétel 2022-ben megbukott a Q3 ionstabilitási ismételt tesztünkön (a 38 mintából 12-nél >35%-os ellenálláscsökkenés történt 30 nap után 60°C-on); áttértünk a házon belüli keverésre, és a következő szállítmány előtt újra teszteltük.
A cikk terepi adatai egy 150 MW-os szaúdi napelemes erőműből származnak, amely 2020 augusztusában érkezett hozzánk rutinmegkeresésként. A madridi székhelyű EPC a második e-mailben a darabárról a specifikációra tért át – vezető mérnökük 2018-ban már túl volt egy 50 MW-os projekten, ahol az öntözött rudak készlete a harmadik évben átlépte az érintési feszültséghatárt. A következőkben a beszerzési, telepítési és auditfolyamat következik, amely a 3,1 Ω átlagos / 4,7 Ω legrosszabb / ötéves karbantartásmentes működési modellt eredményezte – és az egyetlen beszállítói tételt, amely majdnem eltörte azt.
1. A karbantartásmentes specifikáció, ami egy meghibásodott öntözőrudas növényrel kezdődött
A referenciaként szolgáló meghibásodás egy 50 MW-os chilei napelemes erőmű volt, amelyet 2018-ban helyeztek üzembe hagyományos, meghajtott, rézbevonatú rudakkal és hat hónapos öntözési ciklussal. A harmadik évre hat inverter pad érintési feszültségablakja a tervezési határérték fölé csúszott, mivel két 2020-ban tervezett öntözési látogatást kihagytak (COVID miatti utazási korlátozások). A rudak fizikailag nem meghibásodtak – kiszáradtak. A pad ellenállása a hat pad közül háromnál átlépte az 5 Ω küszöbértéket.
Ez az a működési rés, amelyet egy kémiai földelő elektróda kitölt. Termékünk egy rézbevonatú acélmag (17,2 mm-től 25,4 mm-ig) egy 100 mm-től 150 mm-es fúrt gyűrűben, amelyet egy higroszkópos vegyülettel – bentonit agyaggal, magnézium-szulfáttal és nedvességmegtartó adalékkal – töltünk ki. A vegyület elnyeli a környezeti nedvességet, és azt a rúd felületéhez tartja; a magnézium-szulfát a közvetlen talajtérfogatot vezetőképes állapotban tartja. Az üzemi szintű következmény az, hogy az érintési feszültség ablaka a 25-30 éves tervezési élettartam alatt a tervezési határon belül marad, és az öntözési ciklus kiesik az üzemeltetési és karbantartási tervből.
A szaúdi projekt esetében az öntözött rúd és a kémiai elektróda közötti különbség az ötéves üzemeltetési és karbantartási kötelezettség volt, amelyet az EPC az első napon írt bele az eszközbe. Amint a keret elkészült, a darabonkénti prémium védhető tétellé válik.
2. A talaj-ellenállás térkép, amely 4200 elektródát határozott meg
Az őszinte válaszMikortól nem választható többé egy kémiai elektróda?a talaj-ellenállás térkép. A szaúdi üzem esetében egy Wenner négytűs felmérést végeztünk az 1,8 km²-es tömbfelületen, a tűket a tervezett elektródamélységben helyeztük el (1,5 m és 3,0 m-es szondák). Az alábbi lebontást használom, amikor egy EPC ugyanazt a kérdést teszi fel egy új projektnél.
| Ellenállási sáv (Ω·cm) | Elektródák megoszlása | Amit meghatároztunk |
|---|---|---|
| ~500 alatt | 0% (Szaúd-Arábia telephelyén nem volt ilyen vezetőképes talaj) | Nem alkalmazható – ritka a száraz napelemes helyszíneken. |
| 500-tól 1000-ig | 21% | Egyetlen 1,5 m-es kémiai elektróda párnaként; átlagos leolvasás 4,2 Ω. |
| 1000 és 2000 között | 73%(design központ zenekar) | Egyetlen 2,4 m-es kémiai elektróda párnaként; átlagos leolvasás3,1 Ω. |
| 2000 felett | 6% (többnyire a délnyugati sarok) | Duplázva: két 2,4 m-es elektróda delta elrendezésben, plusz egy vékony felületi kavicsréteg; a legrosszabb érték 4,7 Ω. |
A lényeg az elektróda tervezett mélységében mért ellenállás, nem pedig a felületen mért érték.A szaúdi helyszínen a felszíni, négytűs mérés alapján 380 Ω·cm-t mértek (ami azt sugallta volna, hogy egy hajtott rúd elegendő); az 1,5 méteres mérés alapján 1400 Ω·cm, a 3,0 méteres mérés alapján pedig 1800 Ω·cm volt. A réteges felmérés nélkül az EPC öntözött hajtott rúddal történő leltárt határozott volna meg.
3. Mit jelent valójában a „karbantartásmentes” kifejezés a típusvizsgálati jelentésünkben?
A kifejezés iparági szabvány, de hanyag, ezért minden szállítmányhoz írásban rögzítjük. A szállítódokkon található karbantartásmentes kémiai földelőelektróda négy mérnöki tulajdonsággal rendelkezik, amelyek megjelennek a típusvizsgálati jelentésben, és ezt a jelentést kell kérnie egy EPC-nek a megrendelés aláírása előtt.
- Higroszkópos feltöltés (perIEC 62561-7).Bentonit magnézium-szulfáttal keverve (nem nátrium-kloriddal, amely megtámadja a rézbevonatú magokat). A 60°C-os / 30 napos ionstabilitási teszt a beszállítók egyszerűsített módszereit mutatja: a megfelelő vegyületek ≥80%-os ellenálláscsökkenést mutatnak; a 2022-es beszállítói tétel 65%-ra csökkent, ami elindította a házon belüli keverési átállást.
- Rézbevonatú acélmagNEMA GR-1, minimum 254 µm burkolat.Szabályozza a galvánkorróziót. Elutasítottunk egy 2021-es beszállítót, akinek a burkolata 180 µm volt – ez megfelelt az alacsony áramerősségű jelföldelésre vonatkozó előírásoknak, de túl vékony volt az ESE-lezárás által elviselt lökőáram-terheléshez egy átütési esemény során.
- Állandó kémlelőakna rögzíthető mérőablakkal.300 mm × 300 mm × 300 mm polimer (nem beton; a beton repedései száraz-termikus ciklusok során). A rögzítőelemes leolvasás lehetővé teszi az üzemeltetési és karbantartási személyzet számára, hogy az ötödik év ismételt tesztjét lapkánként 30 másodperc alatt ellenőrizze.
- Az üzemeltetési és karbantartási tervben nincs ütemezett újraöntözés.A szaúdi kézikönyv az első, harmadik és ötödik évben is előírja a bilincs behelyezését – semmi köze hozzá. A hat vagy tizenkét hónapos öntözési ciklus azt jelenti, hogy az elektróda helytelenül lett meghatározva.
A különbség egykémiai földelő elektródaés egyelektrolitikus ion földelő rúdA mi gyártósorunkon geometriai, nem funkcionális – rézcső kontra rézbevonatú acélmag, ugyanaz a visszatöltés. Mindkettő ugyanazt a 3,1 Ω-os átlagot produkálta a szaúdi üzem 5 Ω-os célértékével szemben.
4. A négy szabvány kereszthivatkozása a szaúdi specifikációban
A szaúdi specifikáció négy szabványra hivatkozott. Az energiatanúsítványok leggyakrabban implicit módon hagyják, hogy melyik szabvány melyik döntést szabályozza – itt látható a működési terv.
| Standard | Amit irányított | Amit az EPC mutatott |
|---|---|---|
| IEEE 837 | Exotermikus hegesztéssel ellátott csatlakozások az egyes elektródáktól a berendezés földelővezetőjéig. | Csatlakozólista a használt vezető méretéről (4/0 AWG-t használtunk a törzsvezetékhez, 2 AWG-t az egyes érintkezőkhöz); kábel-rúd tesztjelentés. |
| IEC 62561-7 | Maga a visszatöltő anyag. | Típusvizsgálati jelentés: ellenálláscsökkenési tényező referencia nedvességtartalom mellett plusz 60°C / 30 napos ionstabilitási eredmény.Leggyakrabban hiányzik a versenytársak árajánlataiból. |
| NFPA 70 (NEC) 690. cikk | Berendezés földelővezetőjének méretezése a tömbkerettől az elektródáig. | A vezetőhossz mérete az NEC 690 táblázat szerint lett meghatározva, az elektródavégződések pedig egy elismert alkatrészszabvány szerint lettek listázva (az amerikai kontextusban UL 467, annak ellenére, hogy maga a gyár Szaúd-Arábiában található – az EPC az amerikai listát használta audit alapjául). |
| NEMA GR-1 | Rúd méretei, rézburkolat vastagsága, egyenesség. | Malombizonyíték: átmérő ±0,1 mm, rézvastagság ≥254 µm, egyenesség ≤1 mm / 300 mm. |
Középfeszültségű betétek és a POI alállomás esetébenIEEE 80ésIEEE 665voltak a kötési korlátok, nem a nyers pad ellenállása. Mindkét vezetőnek meg kellett egyeznie az IEEE 837 szabványban, mielőtt bármelyikük is aláírta volna.
5. Hová kerültek valójában az elektródák a tömbön
A szaúdi üzemben a „hová tegyem őket” kérdésre egyetlen vonalas ábra alapján válaszoltak, amelyet az EPC háromszor módosított az első konténer kiszállítása előtt. A kémiai elektródák öt különböző helyszíntípuson landoltak – és a közbeszerzési dokumentumnak meg kellett jelölnie, hogy melyik szabvány melyik helyszínt szabályozza, mivel ugyanazt az elektródageometriát mindegyikhez másképp határozták meg.
2. ábra – Elektrolitikus ionos földelőrúd típusú kémiai elektróda egy kész vizsgálóaknában egy szaúdi üzem inverter padján. A rézzel bevont magot exotermikusan hegesztik a berendezés földelővezetőjéhez a vizsgálóakna szintjén.
- Inverter betétek.Padonként eggyel kezdték; egy másodikat is hozzáadtak 14 padon, ahol az 1,5 m-es felmérés meghaladta az 1800 Ω·cm-t (1316 elektróda, átlagosan 3,1 Ω).
- Középfeszültségű transzformátorpárnák.Két elektróda padonként, plusz egy felületi kavicsréteg, az IEEE 80 érintési és lépésfeszültség-ablak szerint tervezve (84 padon, 168 elektróda).
- Kombinátor dobozok.Egy elektróda dobozonként (1890 elektróda).
- A fő egyenáramú berendezés földelővezetékének mindkét vége.Két elektróda (1,4 km törzs).
- ESE villámvédelmi levezetők.24 ESE levegőcsatlakozó a tömb kerületén és a középfeszültségű kapcsolóberendezés házán, mindegyik elektrolitikus ionos földelőrúd-lezárással (az impulzusáram-kapacitás volt a kötelező korlátozás).
Összesen: 4200 kémiai elektróda, ami megegyezik az EPC beszerzési ütemtervével és a Xinchangból 2020 szeptembere és 2022 márciusa között elhagyott konténerekkel. Az első felülvizsgálat során leggyakrabban látott hiba az, hogy mind az öt helyszíntípust azonosként kezelik – nem azok. A beszerzési dokumentumnak meg kell jelölnie, hogy melyik szabvány melyik helyszínt szabályozza.
6. A visszatöltés kémiai specifikációja, amely valójában megkülönböztette a beszállítót
A szaúdi projektnél a visszatöltési specifikáció különböztette meg a két döntőst az ajánlattételi listán. Az egyik egy 14 oldalas katalógust küldött, amelynek hátsó borítóján egyetlen IEC 62561-7 hivatkozás szerepelt. A másik egy 38 oldalas típusvizsgálati jelentést küldött, amely négy referencia nedvességtartalom mellett a fajlagos ellenállás csökkenési tényezőjét, a 60°C / 30 napos ionstabilitási eredményt, a 90 napos nedvességmegtartási görbét és az ESIA-szakaszú környezetvédelmi megfelelőségi nyilatkozatot tartalmazta. A második a beszállító, akit az EPC belefoglal egy 25 éves üzemeltetési és karbantartási tervbe.
A szaúdi specifikációhoz írt beszerzési szövegünk négy tulajdonságot említett – ugyanazt a négyet, amit minden szállítmánynál házon belül tesztelünk, és ugyanazt a négyet, ami a típusvizsgálati jelentésünkben is szerepel.
- Ellenálláscsökkentési tényező (az IEC 62561-7 szabvány szerint).Standard: 12:1 20%-os referencia nedvességtartalom mellett.
- Hosszú távú ionstabilitás (60°C / 30 napos ismételt vizsgálat).Magnézium-szulfát nátrium-klorid felett (a klorid megtámadja a rézbevonatú magokat); küszöbérték ≥80% retenció. A 2022-es beszállítói tétel 65%-os visszatartást ért el – ez a kiváltó ok a házon belüli keverésre.
- Nedvességmegtartás 90 napos száradási ciklus alatt.73%-os retenció 90 nap után 35°C-on / 30% relatív páratartalom mellett – ezt az adatpontot használta az EPC az ötéves ismételt vizsgálat beállításához.
- Környezetvédelmi megfelelőség az ESIA-nál.Megfelel a szabványos szűrletvizsgálati tesztnek 1 mg/l alatt a szabályozott fémek esetében.
Az a gyár, amelyiknél a négy tulajdonságot felölelő típusvizsgálati jelentést bemutatják, az, amelyet az EPC beleír egy 25 éves üzemeltetési és karbantartási tervbe; az, amelyiknél csak a rúd méretlapja van, a második évben egy „új, továbbfejlesztett vegyület” e-maillel jelenik meg.
7. Hogyan határoztuk meg a szaúdi EPC hatlépéses eljárását
A hatlépéses specifikációs eljárás, amelyen az EPC során végigmentünk, megegyezik azzal, amelyet minden közműszintű napelemes projektnél alkalmazunk. Ez nem egy általános lista – minden lépéshez tartozik egy döntés, amelyet az EPC mérnöknek meg kell hoznia az adott projekttel kapcsolatban.
- Végezzen el egy Wenner négytüskés talajellenállás-felmérést a tervezett alaprajzon.1,5 és 3,0 méteres szondázási mélységben rögzítették a méréseket. A felszín és a mélység közötti eltérés a szaúdi lelőhelyen 4× (380 Ω·cm vs. 1800 Ω·cm) volt.
- Állítson be egy kontaktusonkénti cél ellenállást a projekt egyvonalas diagramjából.A szaúdi EPC inverterenként 5 Ω-ot, az általános ekvipotenciális hálózatra pedig 1 Ω-ot határozott meg; mindkettőt az ötödik évben megismételt teszt során is megtartotta.
- Írásban adja meg a feltöltés kémiai összetételét, csatolva a négy tulajdonságú típusvizsgálati jelentést.A 2022-es beszállítói tétel volt a teszteset – a jelentés a szállítás előtti 65%-os visszatartást mutatta.
- Rögzítse a rúd geometriáját és a csatlakozó szabványt.17,2 mm × 2,4 m rézbevonatú inverter padokhoz; 25,4 mm × 2,4 m elektrolitikus ion geometria középfeszültségű padokhoz és villámvédelmi lezárókhoz. Exotermikus hegesztéssel készült csatlakozókIEEE 837, nincsenek mechanikus szorítók.
- Bolygatatlan talajba telepítendő egy 100 mm-es függőleges fúróval.Ugyanaz a fúró a teljes sorban – nincs szükség speciális szerszámokra. A vizsgálóakna lezárása előtt töltse fel a gyűrű alakú részt; kerülje az állóvízbe történő beépítést (ezen a helyszínen a beépítés előtt 14 napos száraz időszak az ökölszabály).
- Üzembe helyezéskor és az ötödik évben végezzen potenciálcsökkenési tesztet.Az IEEE 81 módszercsalád szerint; rönk ellenállás, talajhőmérséklet és nedvességtartalom. A szaúdi erőmű ötödik évében megismételt tesztje 3,1 Ω átlagos értéket, a legrosszabb 4,7 Ω-os pad-értéket eredményezett.
8. A méretezési blokk, amit elsőre nem sikerült eltalálnunk
A szaúdi üzem első 200 elektródáját 75 mm-es fúróval szállították (az EPC helyszíni mérnöke egy korábbi hajtott rúd projektnél használta), és a terepi leolvasások 5,8 Ω átlagértéket mutattak egy 5 Ω-os céltárgyhoz képest – a vegyületnek nem volt helye a hidratációra. A fennmaradó 4000 elektróda esetében 100 mm-re váltottunk, és az átlag 3,1 Ω-ra csökkent. A 200 alulméretezett furatot nem fúrtuk újra; ezek a „2000 Ω·cm feletti” sávban lévő betétek 6%-a, amelyek dupla elektródás kezelést kaptak.
| Paraméter | Munkaterület (szaúdi üzem) | Miért |
|---|---|---|
| Mag átmérője | 17,2 mm (inverter betétek); 25,4 mm (MV betétek, ESE lezárások) darabonkéntNEMA GR-1 | A kisebb magok korlátozzák a mechanikai szilárdságot a fúró beszerelése során. |
| Hossz | 2,4 méter | 1,5 m alatt az évszakos nedvességingadozás dominál – a 380 Ω·cm felszíni érték lett volna az egyetlen adatpont, ha sekélyen maradtunk volna. |
| Fúrófurat átmérője | minimum 100 mm | 100 mm alatt a visszatöltési gyűrű nem hidratálódik. Az első 75 mm-es próbálkozás ezen a helyszínen átlagosan 0,4 Ω-ba került. |
| Ellenőrzőakna és csatlakozó | 300 mm × 300 mm × 300 mm polimer akna; hőkezeltetéssel hegesztett csatlakozó az IEEE 837 szabvány szerint | A polimer legyőzi a betont száraz-termikus ciklusokban. A mechanikus szorítók nem mentek át az impulzusáram-teszten a belső padon. |
A 75 mm-es és a 100 mm-es fúró közötti 0,4 Ω-os különbség a legnagyobb általunk mért telepítési oldali változó – és ezt a változót az EPC helyszíni mérnöke szabályozza, nem a gyár vagy a visszatöltés kémiája. A keverővezetéket a specifikációs asztalról lehet meghúzni; a fúrót nem.
9. Hogyan kapcsolódik ez a globális napelemes rendszer kiépítéséhez – és miért fontos a 2026-os EPC-beszerzés szempontjából
A szaúdi üzem 3,1 Ω-os értéke nem kiugró érték. A 2020-2025-ös, a Közel-Keletre, Észak-Afrikába, az Egyesült Államok délnyugati részére és Ausztrália szárazföldi részére szállított közműméretű napelemes rendszereink esetében a helyesen specifikált telepítések átlagos párnaellenállása 2,8-3,6 Ω tartományba esett az 5 Ω-os célértékkel szemben. A 0,8 Ω-os szórást a talajsáv és a fúrófurat-átmérő szabályai határozzák meg a telepítési oldalon. A feltöltés kémiai konzisztenciája kevésbé számít, mint a fúrófurat-átmérő szabályai – ez a megállapítás meglepte minőségbiztosítási csapatunkat, amikor az ötödik évben újra tesztelt adatokat összevetettük a telepítési feljegyzésekkel.
Ez a terepi adatminta egy most telepített kiépítéssel szemben áll,IEA-PVPS követés, jóval több mint 400 GW új fotovoltaikus kapacitás évente.IEA-PVPS pillanatkép 2024megerősíti, hogy a kumulatív PV átlépte a 2 TW-t;IEA Megújuló Energia 2024A jelentés előrejelzése szerint a közműszintű fotovoltaikus rendszerek továbbra is a legnagyobb mértékben járulnak hozzá az új megújuló energiakapacitásokhoz 2030-ig. A beszerzési csapatok számára a földelés az általános „rúd-bilincs” sorból elismert közműszintű specifikációs kategóriává vált – és azok a beszállítók nyerik a pályázatot, akik képesek elkészíteni a négy tulajdonságra kiterjedő típusvizsgálati jelentést.
10. Gyakran ismételt kérdések az EPC beszerzési csapataitól
Mire való a kémiai földelő elektróda egy napelemparkban?
Egy függőlegesen felszerelt, rézzel bevont acélrúd, amelyet egy higroszkópos visszatöltő anyag vesz körül, amely elnyeli a környezeti nedvességet, és évekig stabilizálja az elektróda ellenállását kézi öntözés nélkül. A szaúdi üzemben 4200 darabot szállítottak 2020-2022-ben, 3,1 Ω átlaggal az ötödik évben.
Miért fontos a karbantartásmentes földelés a közmű méretű napelemes rendszerek esetében?
A növények több tíz-száz hektáron terülnek el, és több ezer elektróda található bennük. Egy hagyományos, hat-tizenkét hónapos öntözési cikluson alapuló elektróda védtelenné teszi az eszközt, ha az ütemterv elcsúszik. A karbantartásmentes földelés megszünteti a ciklust.
Milyen talajellenállás túl magas egy önmagában hajtott rúdhoz?
Nagyjából 1000 Ω·cm felett egyetlen meghajtott, rézbevonatú rúd nem tud megbízhatóan elérni 5 Ω alatti értéket a padon ésszerűtlenül sok rúd vagy nagyon mély telepítés nélkül. A szaúdi üzemben a tömb 73%-a az 1000-2000 Ω·cm sávban volt; a 2000 Ω·cm feletti 6%-hoz delta mintázatú elektródák tartoztak.
Milyen szabványok vonatkoznak a fotovoltaikus erőművek kémiai földelésére?
IEEE 837csatlakozókhoz,IEEE 80 / IEEE 665alállomás stílusú kialakításhoz,IEC 62561-7földelő vegyületekhez, ésNFPA 70 (NEC) 690. cikkPV rendszer földeléséhez.NEMA GR-1magát a rudat is befedi.
Mennyi ideig használható egy kémiai elektróda?
Egy megfelelően kiválasztott elektróda stabil ellenállási ablakot biztosít a teljes 25-30 éves tervezési élettartamra. A rézburkolat szabályozza a galvánkorróziót; a visszatöltés aktív marad, mivel higroszkópos. A szaúdi üzem 4200 elektródáját a telepítés óta nem vízzel töltötték újra.
Megfelelnek-e a kémiai elektródák az NEC 690 szabvány követelményeinek?
Igen.NFPA 70 (NEC) 690. cikklefedi a PV rendszer földelését; egy rézbevonatú maggal ellátott kémiai elektróda ésIEEE 837a szerelvények megfelelnek a követelményeknek.
Miben különbözik a feltöltés kémiai összetétele a bentonit önmagában történő összetételétől?
A tiszta bentonit higroszkópos, de száraz évszakokban csökkenti az iontartalmát. A karbantartást nem igénylő feltöltés elektrolit sócsomagot (jellemzően magnézium-szulfátot) és nedvességmegtartó adalékot ad hozzá.
Hová kell helyezni a kémiai elektródákat egy napelemes rendszeren?
A szaúdi üzemben: 1316 az inverter csatlakozóknál, 168 a középfeszültségű csatlakozóknál, 1890 az elosztódobozoknál, 2 az 1,4 km-es egyenáramú gerincvezeték mindkét végén, 24 az ESE villámvégződéseinél – összesen 4200. A geometria helyszínenként eltérő.
Mi a különbség a kémiai elektróda és az elektrolitikus ionföldelő rúd között?
Sok adatlapban felcserélhetően használják.a mi vonalunk, a kémiai elektróda rézcsövet használ; aelektrolitikus ion földelő rúdrézbevonatú magot használ.
11. Zárójel – Amit a szaúdi EPC-től kértünk az első napon
Ha Ön az EPC projektmérnök, és a közbeszerzési dokumentum nyitva van, akkor a minimum, ami lehetővé teszi számunkra, hogy árajánlatot adjunk hathetes pontosítási ciklus nélkül, ugyanaz a hat tétel, amelyet a madridi csapat 2020 augusztusában küldött: az egyvonalas diagram az elektróda elhelyezkedésével, a réteges Wenner-felmérés a tervezett mélységben, a kontaktusonkénti és rácsonkénti ellenállási célértékek, a csatlakozó szabványa (általábanIEEE 837), a visszatöltési vegyület szabványa (IEC 62561-7), és az ESIA-korlátozások.
Egy élő projekt esetében a leggyorsabb út akémiai földelő elektróda termékoldal, aelektrolitikus ion földelő rúdésföldmoduloldalak, vagy aTop 5blog.Lépjen kapcsolatba export részlegünkkelegy közvetlen beszélgetéshez.
Közzététel ideje: 2026. szeptember 28.